Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyesen vagyok és visszamegy...

Ha gyesen vagyok és visszamegyek a munkahelyemre, ahol kikérem a szabimat, akkor vissza kell mondanom a gyest?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert még pár napja vagyok gyesen a 2 éves gyerekemmel, de kiderült, hogy terhes vagyok. És úgy gondoltam, hogy először kikérném a szabimat és utána elmennék táppénzre. De akkor vissza kell mondani a gyest vagy a szabi az olyan mintha dolgoznék? Mert ugye úgy lehet, hogy valaki dolgozik és a gyest is felveszi.
2009. máj. 8. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szabi alatt járna a gyes, de távpénz alatt biztosan nem. Kérdés, hogy a munkahelyeden mit szólnak ehhez az ötlethez?
2009. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát egy munkatársam aki korábban pont így járt, ő is megpróbálta és a főnököm azt mondta, hogy ilyet nem lehet csinálni és mondja vissza a gyest. A munkatársam mivel nem akart vitatkozni visszamondta, mert a szabi is és a táppénz is több mint a gyes. De állítólag azóta a főnököm már belátta, hogy nem neki volt igaza. Remélem az én esetemben nem fog variálni.
2009. máj. 8. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:

A GYES alatt visszamehetsz dolgozni, akár napi 8 órában is. A fizetésnélküli szabadságodat megszakítod. (Ha visszavesznek!!!) A GYES-t is fogod kapni, meg a fizetésedet is.Mennyi idős terhes vagy? Először vedd ki a szabadságodat, egy picit esetleg dolgozzál, majd kiíratod magad az orvossal, betegszabival fogsz kezdeni (15 munkanap), majd a táppénz.

Ha kérdésed van írj privát.

2009. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igazából szabi alatt és míg dolgozol ha visszamész jár a gyes. Utána le kell mondani, vagy csinálhatjátok azt hogy apuka átveszi. Persze itt nézzétek mennyit keres, mert aztán nehogy túllépje az adójóváírás határát aztán vissza kelljen fizetni.

Igazából az lenne a legjobb ha minél hamarabb apuka átvenné, így mire te táppénzre mész, már nem lesz vele gond. Arra nagyon kell figyelni, hogy mikor megszületik a pici, akkor abban a pillanatban le kell mondani a gyest, mert addig a másodikra nem kapsz tgyást míg le nem mondod az elsőre járó gyest (illetve apuka, ha ő kapja majd). Úgyhogy erre nagyon figyeljetek!

2009. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és ugye folyamatos a mviszonyod? Mert ez fontos.

Amúgy nem biztos hogy fog a munkáltaltónak tetszeni ez hogy így akarod. Mert ugye a szabi, meg a táppénz első 15 napja ami betegszabi az a munkáltatót érinti. De legyen szerecséd.

Csinálhatjátok azt is hogy maradsz gyesen, mivel ahogy számolom, meg fog születni a gyes lejárta előtt a második baba. Így ugyanannyi gyedet kéne kapnod mint az elsővel.

Sokan visszamennek, mert azt hiszik hogy megkapják a fizetésemelést amin a velük egy munkakörben dolgozók kapnak jelenleg, aztán van hogy nem.

Így meg hogy kiveszed a szabid, meg a betegszabid, ezek alapján számolnak majd, mivel a 180 napod ugyan megvan, de tényleges 180 napod nincs ledolgozva, így kevesebb lesz kb 20%kal a gyeded mint ha gyesen maradnál szülésig. Ezt a 180 naposat én is valahol olvastam hogy kétféleképpen kell nézni. Amúgy amit ide leírtam nekem javasolták máshol, csak én nem lettem terhes végül is. Csak azt hittem az vagyok így nagyon elébementem a dolgoknak.

Esetleg akkor járnál jobban a szabi aztán betegszabi, táppénz variációval ha esetleg mielőtt eljöttél szülni akkor több lett a fizud mert mondjuk feljebb kerültél stb, mert nekem így volt, na akkor a 20% veszteséget lehet kicsit kompenzálni.

Remélem érted amit ide írtam!

De ha van tb szakértő ismerősöd, vagy könyvelő érdeklődj tőle!

2009. máj. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Ez a 20 %-kal kevesebb GYED ez zavar egy kicsit, de én nem tudok megélni gyesből, úgyhogy csak a szabi- táppénz variáció lesz a megoldás. Remélem...
2009. máj. 11. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!