Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha leakarom váltani a gyermeko...

Ha leakarom váltani a gyermekorvosunkat, mi a menete? Csak jelentkezzek be a másiknál? Vagy hogyan működik?

Figyelt kérdés

És ha a faluban csak egy gyerekorvos van, akkor egy szomszédos faluból választhatok gyerekorvost?

És ha a védőnőt is szeretném lecserélni? Hogyan működik, milyen indokot fogad el az ÁNTSZ?

Ha a védőnő nem jön össze nem gond csak a gyerekorvosunk legyen leváltva.

És ha oltásra, orvosi státuszra kell mennünk, akkor a választott orvoshoz kell vinnem?

Ne haragudjatok a sok kérdésért, de szeretnék tisztán látni. Nem bízok meg a doktornőben, nem adattam be babámnak az ajánlott oltásokat, így lenéz és állandóan ki is mutatja az utálatát, folyamatosan megaláz. Mellette szakmailag is elég alacsony szinten van, ahogyan a védőnő is. Tőlük nem lehet semmit kérdezni, mert rögtön fel vannak háborodva, mi az, hogy én zaklatom őket a kérdéseimmel, válaszra sem méltatnak csak hümmögnek. Elég volt.



2011. nov. 8. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is váltottam gyerekorvost, kb 1éve, mert én sem voltam a régivel megelégedve.

Hál'Isten szabad orvosválasztás van :)

Választasz egyet, felhívod, hogy őt szeretnéd és a régit is felhívod, hogy más gyerekorvoshoz mész.

A többit a dokik elintézik egymás közt (mármint az új doki kikéri a gyerek kartonját, azt nem neked kell intézni)

Oltásra az új dokihoz viszed.

2011. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, védőnőt nem tudsz váltani, mert az lakóhely szerint kirendelt (első voltam)
2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet védőnőt is váltani, csak ÁNTSZ engedéllyel, ezért kérdeztem. Már a körzetben többen csinálták. Vajon miért?
2011. nov. 8. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, pedig őt is le akartam cserélni :) Nekem ezt mondták. De én azt az 1hónapot kibírom, amikor megméri a babám :)
2011. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet védőnőt váltani, lemondani le lehet, de akkor a gyámhatóságtól egy szociális munkás látja el a körzeti védőnő feladatát.

Azt megteheted, hogy ahhoz a védőnőhöz is viszed a gyereket, aki a választott orvosod körzetébe tartozik.


Én egyébként a városban választottam védőnőt, orvost, mert anyukáméknál vagyunk bejelentve, de nem zavarta őket, holott tisztában vannak vele a valóságban nem ott lakunk. De nekünk két autónk van és tudok vezetni, így gyorsan,b bármikor elérhető az orvos, ráadásul 4 orvos van és bármelyikhez mehetek a gyerekekkel, a saját orvosom rendelési idején kívül is, úgyhogy nálunk ez is plusz érv volt.

2011. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!