Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használjak pólyát ennyi ideig?

Használjak pólyát ennyi ideig?

Figyelt kérdés

Édesanyám folyamatosan tukmálja a fejem a pólya használatával kapcsolatban. Szerinte nem elég abban haza hozni, hanem abban is kell tartani a babát két-három hónapos koráig. Azzal érvel, hogy amikor egy hónapos körül jár a baby vinnem kell védőnőhöz, és ha nem pólyában van megfázik, köldök sérvet kap stb...De normálisan beöltöztetem az overál alá, aztán rá megy a kis plédje, bele a mózeskosárba - ugye azt becipzározom - majd a legvégén a lábzsák is felkerül a babakocsira csak nem fázik meg!? A babámat az Ő babájának hiszi vagy csak én vagyok paranoiás?? Kérlek segítsetek!

Első baba, 30+4 hkm


2011. nov. 7. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem nem volt pólyám (mármint a lányomnak) de a kórházban 4 napig abban volt. A pólyában jól érezte magát amúgy, hiszen az körülölelte, és meleg volt, puha volt, mintha az anyja szorítaná magához, olyan lehet nekik benne.


A védőnő mikor jött először, és sírt a kislányom, nem tudtam mit csináljak vele, mutatott egy "trükköt". Egy jó meleg plédbe becsavarta a gyerekemet (két keze kint maradt), és csodák csodája, a gyerek békés álomba esett. :) Kb. 2-3 hónapos koráig ezt csináltam vele én is, ha sírt, és nem bírt aludni. A pólyát feleslegesnek tartom, így utólag is, bár kinek a pap, kinek a papné.

2011. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Folyamatosan nem egézséges a babának a pólya, de alkalmanként jól jöhet. A kórházba nálunk takaróba volt csavarba baba. Otthon szoptatáshoz használtam pólyát, de a szoptatóspárna is jó lett volna. Tehát annyira nem fontos a pólya!
2011. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát én sem vagyok pólya párti.Nekem nem volt az előző gyerekeimnél sem és most sem lesz!Haza sem abba hozzuk.

Hanem overál és bébihordó!Neked kell eldöntened.34 hetes vagyok

2011. nov. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez is egyéni döntés, mint olyan sok minden a baba körül. Ha te szükségesnek látod, vegyetek, ha nem látod értelmét, felesleges. Nekünk sem volt, én is inkább puha plédbe csomagoltam, imádta. Ez hülyeség, hogy megfázik. Miért fázna meg? Fűtött lakásban, felöltöztetve, takargatva nem fog megfázni, a túlöltöztetést meg amúgy is kerülni kell.

Itt a takarós pólya leírása:

[link]

3 hónapos korig abban tartani a babát inkább már káros, mint hasznos. Van, amelyik baba már forog ilyen korban, a folyamatos pólyában tartással nem tudja majd mozgatni a kezét, lábát, ami akadályozza, hogy fejlődjön az izomzata.

Anyáink szeretnek ilyenkor beleszólni a dolgokba, mert ők tapasztaltak. Csak ez a tapasztalat kb. 30 éves. Pislogtam nagyokat, amikor anyukámnak mutattam a babaruhákat, ő meg kérdezte, hogy ugye megvan már a rékli meg a kising?! :)

2011. nov. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnek sem volt pólyája (azt se tudom, hogy néz ki), mégse fáztak meg (pedig téli babák) és sérvük sem lett.

Ha te nem akarsz pólyát használni, ne használj.

Anyukádat pedig állítsd le már most, mert nem lesz egy nyugodt perced sem.

A te babád, nem az övé.

Adhat persze tanácsot, amit te vagy megfogadsz vagy nem.

2011. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Márciusi a lányom, elég hideg volt még, mikor hazahoztuk. Overálban és bébihordozóban. A kórházban pólyában volt, de éjjelre mindig kivettem belőle, mert folyton sírt és csak hason tudott aludni.

Itthon sem volt pólyában, hanem én is plédbe csomagoltam, mert azt jobban szerette. Szerintem is felesleges a pólya. Megveszed drága pénzen és ha a baba ordít benne és nem szereti, akkor csak kidobott pénz volt.

Anyukádat hallgasd meg, de nem kell minden tanácsot megfogadni. Tapasztalat! :D

2011. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Két téli babám van, egyiknek sem volt pólyája. Olvass utána, a pólyának több a hátránya, mint az előnye.

Remélem az anyai ösztöneidre hallgatsz, nem anyukádra a jövőben, nagyon megkeserítheti a napjaidat, ha már most így dirigál. Könnyen "sz...r" anyának érezheted majd magad, mert ő őszerinte mindent jobban tud.

Tapasztalat. Mi már nem is tartjuk a kapcsolatot, pedig két pici unokája van.

2011. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez tenyleg egyeni dontes, en nem ragaszkodtam a polyaert egyik gyereknel sem, de nem is voltam ellene.

Egesz nap biztosan nem tartottam volna benne es foleg nem utaztattam volna benne, mert pl a hordozoba polyaval be sem tudod kotni a gyereket, hordozo nelkul meg biztos, hogy nem vittem volna autoval.

De meg babakocsiba sem tudod bekotni a babat polyaval egyutt, en viszont pici koruktol hasznaltam babakocsiban a biztonsagi ovet.

Lehet, hogy ezt sokan tulzasnak tartjak, de a nagyobbik gyerekkel borult fel a babakocsi akkor, amikor ket honapos volt es csupan azert nem repult ki belole a pici a betonra, mert be volt kotve, igy konkretan pedig semmilyen utes nem erte, mert a babakocsi oldala felfogta az utest, a gyerek pedig a bekotesnek hala a helyen maradt.

Mindegy, eltertem a targytol.


Amire en hasznaltam: nem igazan volt tejem, de sokat volt cicin a babam, hogy beinduljon a tej, de mellette uvegbol is kellett etetni, nekem szoptatasnal es uvegbol eteteshez is kenyelmes volt olben tartani.

A nagyobbik fiam pedig nagyon elvezte a polya "meleget", gondolom azt, hogy mindenhol korul vette, bar en nem kotottem tul szorosra. Ha elaludt szoptatas, vagy etetes kozben, akkor polyaval sokkal konnyebben tudtam emelni, berakni a kisagyba, polya nelkul csuszott szet a keze/laba, billent a feje, amig felalltam veluk a fotelbol, erre megebredtek.

Viszont miutan beraktam a kisagyba oket mindig kikotottem es lehajtottam roluk a polyat, mert feltem, hogy tulmelegszenek benne.


SZoval en azt mondom, hogy nem baj, ha keznel van egy, kiprobalod, lehet, hogy lesznek szituaciok, amikor neked is hasznos lesz, de ha nem tetszik, akkor egyaltalan nem kotelezo hasznalni.

Anyukadnak is lett gyereke, kielhette a polyazos szenvedelyet, most te kovetkezel. Segiteni, tanacsokat adni (nem keres nelkul) lehet, de ez most a te dolgod, te babad.

2011. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ohh már így is, ha csupán megemlítem, hogy szerintem a pólya nem is olyan hiper-szuper találmány már ossza az észt, én meg sz...l érzem magam e-miatt. A legújabb fejlemény ezzel kapcsolatban, hogy ugye említettem neki, h a baby hordozóba nem is tudnám pólyástul belerakni...na ő erre kifakadt, hogy mit képzelek én, hogy hordozóban akarom hazahozni, mert hogy abban csak összecsuklik a baba meg, hogy jó a mózeskosár pólyával!!! Csak azt nem érti meg, hogy téli baba lesz és csúsznak az utak...még a fejemben sem fordult meg olyasmi, hogy olyan mózeskosárba rakjam a babát, amit eleve nem is bírnék rögzíteni...hisz' erre van a hordozó. Lassan neki kéne utána néznie a dolgoknak és nem nekem...
2011. nov. 8. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!