Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használjak pólyát? Mik az...

Használjak pólyát? Mik az előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

Kaptam egyet ajándékba, új darab.

Ti használjátok?


2009. jan. 22. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vett az anyukám,vagyis a babának :-),eleinte csak arra használtam,hogy mivel vastagabb szivacs van benne,könnyebb volt megfogni vele a babát.De becsomagolni sose csomagoltam bele,mert kisfiam nagyon szeret kapálózni.De kb 1 hónaposan elrakram
2009. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia,

Én nem használtam soha.

17 hós csajszi anyukája (20 hetes kismama).:)

2009. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Hátránya csak akkor lenne ha hosszú hónapokig lenne szorosan bepólyázva a baba. Használni csak az első pár hétben szokta, az is aki használ. Annyi az "előnye", hogy főleg első babánál ad egy kis biztonság érzetet, könnyebb megfogni.
2009. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem használtam, igaz nem is volt. Ha lett volna akkor biztos kipróbáltam volna. Anyu és Anyósom esküsznek rá. Állítólag jobb a baba gerincének és ahogy azt már előttem is írták jobb megfogni a babát benne.

6 hós baba anyukája

2009. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, nem volt pólyánk, ám olvastam, hogy az izgatottabb, nyűgösebb babáknak jót tesz, ha az első hetekben pólyában vannak, aztán fokozatosan, ahogy nőnek, úgyis kicsi lesz már nekik. De eleinte jobban érzik magukat szorosabb közegben, megnyugtatja őket.
2009. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megbántam, hogy nem használtam, annyira elleneztem, aztán amikor kellett volta már nem viselte el. Hetekig nem aludt el "rendesen" azért mert félálomban kapálózni kezdett, persze kb a második hónapban kezdte amikor már elkéstünk a pólyával. Ha nem fogtam le a kezeit amikor elaludt, egyszerűen fejbe verte magát és felébredt. Órákig kellett altatni.
2009. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én eleinte, amíg terhes voltam, nagyon pólyaellenes voltam.

DE...

Én mégis használtam. A kórházban is abban voltak a csecsemők.

Könnyen meg tudod fogni a babát benne. Én sokáig abban altattam éjjel, mert meleg volt, nem tudott ellógni belőle, és megnyugtatta a pólya "átölelése".

A második babámnál is használom, ha majd lesz:)


Hátránynak annyit tudok mondani, hogy ha kifolyt a pisi, akkor ki kellett mosni, és volt amikor nehezen száradt.


Ja, mégvalami... Van kétféle töltetű. Van amiben vatta van. Na, ha azt kimosod, akkor összecsomósodik a vatta, és van ahol van töltet, egy csomóban, és van, ahol nincs semmi.

Vettem biziben pólyát, abban nem vatta volt. Nem bontottam fel, hogy megnézzem, de amikor kimostam, nem csomósodott össze, olyan volt, mint mosás előtt.


Ezenkívül van a kókuszpólya. Olyant nem vettem, nem is fogok legközelebb sem! Amiket én láttam, egyiknek sem volt szabályozható, hogy milyen szorosan ölelje körül a babát. Az áráról nem is beszélve.

2009. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapos koráig használtam pólyát! Szerintem jó dolog. Szerette a kisfiam, meg állandó melegben is tartotta. Éjszaka is szépen tudott aludni benne, már amikor aludni akart! :)

Most 3 hós, és próbaképpen egyik nap bepólyáztam és most is tetszett neki! :)

2009. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ha látogatók vannak, s meg akarják fogni a babát, abban adom oda,hogy ne törjék össze vissza a babám.
2009. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapos koráig használtam a kislányomnál a pólyát. Jobb tartásban lehetett fogni, ha ringatás közben elaludt benne, észrevétlenül le tudtam tenni és a védőnő szerint a hasfájásra is jó. Nekünk nagyon bevált. Mi úgy használtuk, hogy napközben kb. kétszer volt benne két etetés között, a többi alkalommal szabadon hagytam. Este ismét abban tudott csak elaludni, de az éjszakai evés után már nem tettem bele, mert a szopizás közben vissza is aludt.


Egy másik előnye, hogy biztonságosabban el tudod helyezni köztetek a babát benne éjszaka és kisebb az esélye, hogy alátok gurul vagy ilyesmi. Bár a legjobb, ha erre nem kerül sor, mert a kiságyát használja, mint a lányom :-)!

Szép napot!

2009. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!