Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák a ti férjetek is úgy...

Anyukák a ti férjetek is úgy gondolja, hogy otthon lenni a gyerekekkel kész élvezet?

Figyelt kérdés
Nem rossz apa a férjem leszögezném, csak kiborít mikor azt hiszi hogy gyesen lenni kész leányálom és hogy milyen jó nekem mert egész nap azt csinálok amit akarok. Miért nem érzik hogy ez mennyire nem így van?? Ma is ő egész nap pihent ( a nagyobbik fiam a mamánál volt a kicsi meg csak eszik meg alszik még) én meg egész nap tettem vettem körülötte mert mindig van mit csinálni..
2011. nov. 6. 22:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
Férjem nagyon szereti a lányainkat, munka előtt/után sok időt tölt velük.Mindenből kiveszi a részét, házimunkából is. Múltkor 1-2 órára mentem el bevásárolni, addig ő maradt a lányokkal. Mikor hazaértem, közölte , hogy le a kalappal előttem, ő biztosan nem bírná egész nap. (Mátmint nem a vásárolgatást, dehát nyilván értitek:))
2011. nov. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

Amíg egyel voltam itthon ( egy 56 nm-es panelban) addig mondott ilyesmit, vagy hát így éreztette, de én se gondoltam hogy bele kell szakadni. Hozzátenném hogy a fiam olyan 2-2.5 éves koráig kifejezetten könnyű baba volt (gyerek) után jött a dackorszak de addigra megszületett a lányunk.

Most van már egy harmadik is. A férjem pontosan tudja hogy nekem sokkal nehezebb jelenleg mint neki, ő úgy is mondja hogy bemegy pihenni a munkahelyére:))Pedig az se egy kifejezetten könnyű meló és felelősséggel is jár.

2011. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem ugy gondolja.

Hozzateszem, hogy az elso perctol kezdve mar az elso gyereknel is volt, hogy otthon hagytam oket kettesben.

De amiota ketto van (egy ev kulonbseggel, tehat eleg nagy szokott lenni a kaosz), azota is otthon hagyom ot a ket gyerekkel, ha dolgom van.

O elismeri, hogy nehez.

Azt mondja, hogy az a legnehezebb, amikor hazon belul kell maradni orakon at (mert mondjuk rossz az ido es a kertbe nem lehet kimenni) es le kell kotni oket.

Epp emiatt neki az a menekuloje, hogyha nem bir veluk, akkor kocsiba ulnek es elmennek autokazni, vagy a nagyszuloket meglatogatjak.

De peldaul azt sem meri bevallalni, hogy a kettovel egyszerre babakocsival indul vasarolni, setalni.

Szoval a ferjem mondogatja is, hogy halvany lila goze nincs, hogy hogyan birom oket vinni naponta ketszer gyalogosan ugyeket intezni es hogy hogyan kotom le oket bent orakon keresztul a hazban ugy, hogy kozben megfozok/teregetek/takaritok, stb.


Lehet, hogy nektek is az hianyzik, hogy apuka keruljon eles helyzetbe a gyerekkel, vigyazzon o ra egyszer-egyszer es ne csak 1-2 orara, hanem mondjuk egy fel napra.

2011. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
szia! Az én férjem nem hiszi azt, hogy leányálom itthon lenni a kicsivel, de nem is vallja azt, hogy ez egy hű de nehéz meló. Megjegyzem, szerintem sem nehéz itthon lenni gyesen. Az a nehéz benne, hogy a gyermeknevelésen kívül még számos dolgot kell megcsinálni, főzni, mosni, takarítani és az anyukák (köztük én is) hajlamosak néha azt hinni, hogy sokkal több dolog fér bele egy napba, mint amennyi ténylegesen. Aztán csodálkoznak, ha kifutnak az időből. A férjem már volt itthon egyedül fél napra a fiunkkal, ellátta, megetette, játszottak. Azt mondja, ha minden hónapban hazahozok 300 e ft tiszta hasznot (vállalkozó), ő szívesen cserél velem. Ha egyedül van, érdekes módon mindent megold. A férfiaknak az a legnagyobb hibájuk, hogy máshogy jár a fejük. Nem eszi őket a fene, ha morzsa van a csempén a konyhában, majd összesepregetnek, ha van idejük. Csak a nők ilyen basz@tlan csipák (mint magam is), hogy most aztán azonnal rendet kell csinálni a lakásban és hisztiznek, ha a pasi nem teszi a szennyesbe azonnal a zokniját. MIkor heteket töltött szállodában, azt mondta, az volt a legjobb, hogy nem cirkuszoltam vele este a szennyes miatt, amit széthajigált, hanem reggel felkelt, tusolt, és utána szépen elpakolta maga után a használt ruhákat. Máshogy jár az agyuk, ezzel nincs mit csinálni.
2011. nov. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Azzal nincs baj hogy ne foglalkozna a gyerekekkel, sőt mivel fiúk mindketten sokkal jobban tud játszani velük, vagyis egyenlőre csak a naggyal, mert a picikém csak 6 hetes. De azt amit én csinálok, hogy a gyerek mellett is vagyok, meg bevásárolok, meg rend tiszta ruha meleg étel van minden nap azt nem tudná megcsinálni. Mikor hazajöttünk a kórházból a kicsivel hát nem mondtam neki de nagyon csalódott voltam a rendetlenség miatt, pedig anyu felajánlotta hogy ő addig segít de a férjem nem akarta, mondván ő is meg tudja csinálni mégsem sikerült. A nagynak is egy hétre előre komplett öltözetet kellett kiraknom, mert még azt se találta volna meg a szekrényben. Gőze sincs pl hogy hogy kell neki megcsinálni a kakaót, vagy mit kell adni neki ha lázas, sőt ha nem vagyok otthon akkor képes lefekteteni fürdetés nélkül. Szóval ami a gyerekkel élvezet az jöhet bármit játszik vele, de ami kötelesség az az én dolgom.

De persze én is hülye vagyok, mert tényleg nem bírom elviselni ha valami nincs megcsinálva időben, és tökre idegesít mikor a cipőt nem bírja berakni a szekrénybe hanem mellé a tányért se a mosogatóba hanem mellé a zoknit se a szennyesbe hanem mellé, és ezek nekem mind mind pluszok ha nem nagy dolgok is. Igazság szerint nem szakadok bele a dologba a gyerekeimnek szerencsére jó napirendjük van nyugodtan meg tudok csinálni egy csomó mindent, csak ez a hozzáállás idegesít, hogy ti egész nap itthon vagytok nem csináltok semmit, én meg annyira elfáradok 8-4ig hogy délután már semmire se vagyok képes.

2011. nov. 7. 10:14
 16/19 anonim ***** válasza:
látod, erre mondtam, hogy nem a gyermeknevelés a nagy meló, hanem az, ami még plusszban ránk vár ithon mellette. Fél délelőttöt szoktam elbaltázni csak azzal, hogy rendet rakok. Persze az én férjem sem tud kakaót készíteni neki, öltöztette már fel úgy, hogy a sírógörcs kerülgetett (igaz, akkor csak 1 hónapos volt és a rugit adta alulra, a bodyt meg rá:)))). Amivel kikészít, az az, hogy ha az esti fürdés késik, akkor sem siet, hogy minél hamarabb le tudjuk tenni, hanem még húzza az időt
2011. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

szerintem nem feltétlenül fizikailag nehéz a gyerekekkel itthon lenni. Nekem egy 3 éves fiam és egy 1 éves lányom van. Mindennap főzök, mosok, takarítok, napi 2* játszótér, játszás velük. Amitől nekem nehéz az a felelősség. Értem ezalatt, hogy egész nap a házimunka mellett figyelnem kell a 3 évesre, a kérdéseire, arra úgy válaszolni, hogy érezze, hogy habár a kezem húst paníroz, ráfigyelek, az egyéves közben ott toporog a lábam alatt. Pár perc múlva már bírkóznak, baleseteznek, ezt úgy lereagálni, hogy a nagyot ne csesszem le, hiszen a kicsi is benne volt a buliban és a nagy se olyan nagy hogy elvárható legyen hogy ne érje őket semmi, de azért az ő szintjén próbáljam már elmagyarázni neki, hogy a kicsinek nem feltétlenül jó ha a karjánál fogva húzza, pláne ne emelgesse úgy mint egy rongybabát. És ezt nem mindig sikerül szépen mondani, van hogy a hús épp eközben ég oda, a lány úgy elesik, hogy sír, a fiam meg mindjárt bepisil, szaladjak a húst intézni, oltsam a villanyt a wc-be a kicsit nyugtassam meg.... és figyeljek arra, hogy a kicsi ne menjen a nagy után a wc-be, és mikor a nagy jön ki ne sodorja el az ott kukucskáló hugit..... szóval mindig mindenhol ott lenni agyban és testben is, és a türelmemet is megőrizni, mert a nagy épp abban a korban van, hogy úgy reagál le dolgokat ahogy tőlem látja. Egyre többet kiabál, ha a hugi elszed tőle valamit, ami sajnos azért van, mert én is sokat kiabálok ha kiakadok. Tehát ezen is dolgoznom kell, figyelnem a saját viselkedésemre.

Sok ehhez hasonló szösszenet zajlik le nap mint nap, természetesen a házimunka se olyan tempóba halad ahogy gyerek nélkül, vagy egy gyerekkel, ami egy idő után frusztrál, hiszen már órák óta csinálok mindig valamit és milyen jó lenne már leülni egy kicsit a gyerekekkel legózni, vagy egy kávét meginni. De ha leülök már idegesítem magam ,hogy jaj még a kádat nem takarítottam ki, még a mosást nem terigettem ki....

Szóval szerintem lelkileg nehéz gyereket nevelni, nem fizikailag.

2011. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
na ez kedves utolsó nagyon jól leírtad! Ez nonstop meló testben és lélekben!
2011. nov. 7. 13:48
 19/19 anonim ***** válasza:
A férjem hétfőtől péntekig dolgozik, és hétvégén általában ő van többet a gyerekkel! Mi vasárnap este mindig poénkodunk, azon, h ő most meg hétvégzni 5 napra, és kipiheni ki a 2 nap fáradalmait! :)
2011. nov. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!