Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A diszlexiát lelehet-e győzni?

A diszlexiát lelehet-e győzni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A diszlexia nem egy betegség, amiből kilábalsz. Lehet élni vele, ha erre vagy kíváncsi.

Több fokozata van, nekem pl nem olyan súlyos, bár nagyon nehezen tanultam meg olvasni, gyakran sort tévesztek, keverem a betűket, és nagyon nehezen számolok fejben. (bár ez már diskalkulia)

Emellett diplomás vagyok stb, szóval a tanulásban nem hátráltatott.

2011. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
unokahúgom speciális osztályba járt (nem kisegítőbe), lassabban vették az anyagot, részletesebben elmagyarázták nekik a feladatokat. Sok gyakorlással, és türelemmel kell segíteni az ilyen gyerekeknek. Kitűnőre végezte az általánost. Most középsulis és nincs semmi gondja a tanulással. Erős négyes az átlaga.
2011. nov. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meixner Ildikó

diszlexia prevenciós program


ez egy iskolai tanulási módszer bár a gyerekeim nem azok de sokkal alaposabban és mélyebben tanulják a olvasást és az írást (amit kb 2 hónappal később kezdenek el)

ha van olyan gyerek a családban akkor érdemes ezzel a programmal tanítani

2011. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Diszlexiás középiskolába járok.18 vagyunk az osztályban 4 lány és 14 fiú.Csak én tanulok ez tényleg így van és én szeretnék egyetemre menni.Nem is szólnak hozzám csak ,ha házit kell csinálni.Egyfojtában magamat okolom hogy diszlexiás vagyok.

18/L

2011. nov. 1. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:

nem okolhatod magadat

ezt nem te döntötted el h márpedig diszlexiás leszel

ez egy betegség amivel együtt kell élni és lehet is együtt élni vele

ha egyetemre akarsz menni annak semmi akadálya sok sikert hozzá

és h más mit mond ? szerintem magasról.....le :-))

az a fontos h TE mit teszel az álmaidért !!!!

2011. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ne haragudj de te hülye vagy:)

Hogy lehet magadat okolni egy betegségért?

Nekem a számolási nehézségem súlyosabb, mint az olvasási, amellett amikor én tanultam,( egy tizessel vagyok nálad öregebb) még nem voltak ilyen speciális osztályok diszlexiásoknak, és tudod mi a munkám? valutaváltás!

Egész nap számolok és pénzelek, fejben IS.

Szóval igenis lehet teljes életet élni:)

2011. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!