Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TGYS mikortól lehet igénybe...

A TGYS mikortól lehet igénybe venni?

Figyelt kérdés
Most 19hetes vagyok és december végéig szeretnék dolgozni,de úgy hogy a karácsonyi időszakra már kiakarom venni a 15 nap beteg szabimat,akkor leszek 6.hónapba.Nem tudom hogy jól gondolom e hogy a januárt is kezdeném 15 nap beteg szabival és utána kivenném a 21 nap szabimat(persze ha ezt így lehet és a munkáltató beleegyezik)és utána kb február közepétől kivenném a TGYs.Március 12re vagyok kiírva,csak nem nagyon szeretnék táppénzre menni mivel 6órásba dolgozom Gyes mellett.szerintetek lehetne így csinálni?
2011. okt. 17. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a tgyást legkorábban a kiírt időpont előtt 28nappal lehet igényelni
2011. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jónak hangzik amit elmondasz. Kivitelezhető. A tgyást legkorábban a szülés időpontja előtt 28 nappal veheted igénybe. 6 órában pedig dolgozhatsz gyes mellett a gyerek 1 éves kora után, de ha gyedet kapsz, akkor az mellett nem lehet dolgozni.
2011. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben kivitelezhető, ha nem a terhesség miatt ír ki a dokid, mert ha az ok a veszélyeztetett terhesség, akkor nem mehetsz betegszabadságra, hanem egyből táppénzzel indul a keresőképtelenség.


Mivel már gondolom dolgozol egy ideje, így a gyes járni fog a táppénz mellett is (annyi ideig, amennyit dolgoztál, pl. 3 hónapot dolgoztál, akkor 3 hónapig lehetsz táppénzen úgy, hogy a gyest is kapd)

2011. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utolsó! Az utolsó mondatodat nem igazán értem. Mivel dolgozott, így a Gyed jár neki, nem gyes, az mindenkinek jár. Viszont táppénz mellett nem jár gyed.
2011. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A gyed itt szóba sem került. A gyesről beszéltem, ami jár táppénz mellett is, ha dolgozott a folyósítása alatt, annyi ideig, amennyit dolgozott.

Hogy került ide a gyed?

2011. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hogy kerül ide a gyes? Hiszem még meg sem szült, és -mivel dolgozik , és tgyásra jogosult, ezért gyedet fog kapni.
2011. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Értő olvasás?


Kérdés utolsó sora: "Március 12re vagyok kiírva,csak nem nagyon szeretnék táppénzre menni mivel 6órásba dolgozom Gyes mellett.szerintetek lehetne így csinálni?".


Feltételeztem, hogy azért nem szeretne táppénzre menni, mert nem akar elesni a gyestől.


De tőlem nyugodtan kötekedj csak tovább...

2011. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 sumergo ***** válasza:

Egyáltalán nem kivitelezhető, legalábbis a betegszabis része, ugyanis terhesség alatt nem jár a betegszabadság! Az első naptól táppénz jár! (2011. május 1. óta)


37+1 hkm

2011. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! De csak akkor, ha veszélyeztetett terhesség miatt írja ki az orvos. Ha más betegség miatt, akkor oké.


Kedves kérdező! Leírnád, hogy most miért akarsz gyesre menni? Mert szerintem gyedre mész, nem? Vagy most is gyes mellett dolgozol?


És légyszives ne más válaszoló válaszoljon!

2011. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudom, nem mástól vársz választ, így nem is válaszolok, csak egy kérdést teszek fel: Ugyan honnan veszed, hogy nem akar gyedre menni, hanem gyesre? Tényleg nem ártana újraolvasnod a kérdést, mert kicsit eltévedtél a sorok között:)

Jaj, és nem bírom ki, csak muszáj írnom mást is, kérlek ne haragudj meg rám:)


Szegény kérdező egyáltalán nem aziránt érdeklődött, hogy milyen ellátásra mehet a második babával, nyilván tudja.


És nem akar gyesre menni, könyörgöm, MOST VAN GYESEN:D


Tiszta komédia:D

2011. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!