Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vettetek már valamit vateráról...

Vettetek már valamit vateráról? Én babakocsit, de nagyon megjártam! Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy csak annyiban tartozik ide a kérdés,hogy babakocsiról van szó,de hátha van itt olyan anyuka,aki járt már így.

Szóval újszerűként volt feltüntetve,de amikor megkaptam (vidékről küldték),láttam,hogy még a használt szó is kevés lenne az állapotát illetően. El van szakadva fontos helyen,(olyan helyen,ahol tartószerepe van a textilnek), a kallantyú ami összefogná csukott állapotban, letörve,az hogy piszkos,már nem is érdekelne...Direkt rákérdeztem a leütés elött a méretre,mert fontos lenne,de nagyobb mint amit írt.

Utánvéttel fizettem,de természetesen a futárnak semmi köze a termékhez,így nincs idő arra,meg értelme sem lenne,hogy megvárja amíg megnézem az árut átvétel elött.

Természetesen "nem nagyon" lehet elérni az eladót,de a problémáról már tud.


2011. okt. 3. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben értesíteném az eladót, hogy mi a helyzet. Ez ugye már megtörtént. Max. egy hetet várnék, hogy válaszoljon, ha nem jön a válasz közölném vele, hogy jelentem a teszveszen. Ha erre sem reagál, természetesen jelenteném.
2011. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is gondoltam,hogy akkor negatív értékelést adok,de attól még a vatera lesz.rja,hog innentől mi van velünk?

A pénzem nem kapom vissza, a babakocsival pedig csak nekem lesz ezután gondom? Eladni azon az áron nem lehet,mert nem ér annyit:(

2011. okt. 3. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Huh, de megjártad, nagyon sajnálom, de tényleg, én is szoktam a vaterán, teszveszen üzletelni, a rémálmom az ilyen eset.

Megnézted vásárlás előtt az értékeléseit? Mert akinek sok a semleges vagy negatív értékelése, attól nem szabad vásárolni, illetve aki kezdő, attól sem szívesen vásárolok még kisruhát sem.


Az a legkorrektebb részedről is, hogy mielőtt mondjuk negát adnál, értesíted az eladót, hogy mennyire csalódtál, a leírásnak nem megfelelő árut kaptál és ő erre mit mond. De most látom, hogy ez megtörtént.

Ilyenkor szokták azt az eladók, hogy visszautalnak pénzt, mondjuk a vételár felét, ha benne van a vevő.

Ha hepajkodik, értesítsd a vaterát és adj az eladónak negatívot. Lehet, hogy ki is tiltják az oldalról az illetőt. Én még így nem jártam, azért általában a tisztességes eladók vannak többségben. De mivel egyre nehezebb a gazdasági helyzet, ezért akad ilyen is köztük. Bár nem értem őket, hogyan ér meg nekik ennyit az a pénz. Én nem alacsonyítanám le magam semmi pénzért, mert ez szélhámosság!!


Ha jelentkezik a nő, megírod hogyan alakult a dolog? Tényleg, milyen értékelései voltak?


NAGYON DRUKKOLOK, hogy megfelelő egyezségre jussatok!!!

2011. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én még szerencsére nem járta meg. Pedig már elég sok mindent rendeltem.

Mondjuk elég bátor voltál,hogy babakocsit vettél anélkül,hogy megnézted volna. Nem csak amiatt,hogy valóban újszerű-e vagy nem,hanem,hogy jó lesz-e nektek, milyen tolni stb.

2011. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz hasznos a válaszom, de én pont az ilyen esetek miatt kerülöm ezeket a licitálós oldalakat...

Inkább babaszoba.hu, expressz.hu, ahol tudok egyeztetni az eladóval, megnézhetem az árut, és ha nem tetszik, akkor sem történt semmi.

Bocs az offért!

2011. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mkinek, az off-nak is:)!

Amikor pénteken megkaptam a kocsit,akkor hívtam a csajt,hogy mi újság. Akkor ő mondta magától,hogy akkor még beszéljünk, (akkor épp bölcsibe ment a gyerekekért) és max. visszaküld vmennyi pénzt...Nem akartam én sem rögtön bunkózni,mondtam,hogy jó, amúgy is beszélnem kell a férjemmel...utána este,mivel már nem akartam zavarni a 3 gyerek miatt,csak sms-t küldtem,hogy sztem vissza kéne adnunk egymásnak a pénzt ill. kocsit,adja el másnak,valakinek biztos jó így is, vagy esetleg tényleg utaljon vissza pénzt. Vasárnap és tegnap (hétfőn) is hívtam,nem vette fel, írtam sms-t,errre visszaírt,hogy most nem alkalmas,de ha az lesz hívni fog! Ez ugye tegnap délelött volt,azóta semmi. Most is megpróbálom majd hívni,kezd elegem lenni.

A vaterának egyébként hogy jelenthetem?

Új felhasználóként vaterázik,végülis ténleg én vtam a hülye,hogy olyantól vásároltm,akinek még nem volt értékelése...de akkor ilyen alapon aki új,az ne adjon el? Akkor tőlem sem fognak majd vásárolni,mert még nem adtam el?

Amúgy a kocsit ismertem,ikres vagyok,így szinte minden ikerkocsit ismerek,mert a babakocsikérdés egy ikres számára elég nagy probléma....A méreteit persze nem fújom mindegyiknek,de erre rá is kérdeztem. Ez kocsi amúgy 60e újonnan,én 32-ért vettem ezt tőle. De sztem max. 15-20-at ha lehetne érte kérni:(

Megírom mi van!

Köszi!

2011. okt. 4. 09:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!