Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mosdatlanok a brit...

Miért mosdatlanok a brit gyerekek?

Figyelt kérdés

Már olyan sokszor gondolkodtam ezen és nem fér a fejembe, h miért nincs meg a normál személyi higiénia a gyerekeknél.

Barátnőm egy angol családnál volt és mesélte, h az anyuka kijelölt 2 napot, amikor a gyerekeknek meg kellett fürödniük (7 és 11 évesek), de a gyerekek még akkor is hisztiztek és nem volt fürdés. Viszont egy 11 éves lány már kezd kamaszodni, büdösödni, vszínű, h folyása is van, ami a mensi előjele ugyebár. Hogy nem veszi észre a szülő, h büdös?

Én két családnál voltam. Az egyikben a gyerekeknek volt bőrbetegsége (általában erre fogják, h nem fürdetik meg a gyerekeket), de ebben a házban a gyerekek minden nap vettek fürdőt, csak nagyon ügyelni kellett, h szárazak legyenek utána és be legyenek krémezve. Később átmentem egy másik családhoz, ahol 1 hónapnál többet nem tudtam maradni, mert ott a higiénia más formája sem volt meg (anyuka használt betétje szanaszét a házba, a használt diabos tűk a gyerek által elérhető helyen, nem volt takarításra használható eszköz stb). Itt sem fürdött ám a gyerek csak az anyuka szólt, h kenjem a nemi szervét krémmel mert sokat vakarózik (3 éves kislány).

Egyszer a buszra felszállt egy 20 körüli csaj egy cuki ikerpárral (a fiai voltak). A csaj ápolt, jó illatú, de a gyerekek bűzlöttek, mint két hajléktalan és még az orrválladék is oda volt vastagon száradva az arcukra. A ruhájuk tiszta volt.

Tegnap a Tescoban volt egy nő egy 2 évessel és egy 1 év alattival. A nagyobb még okés volt, de a kicsinek a pulcsijár rá volt száradva az aznapi (talán előző napi) menü.

Gondoztam már gyereket főállásban, nem csak pár órára, mert nanny voltam, nem babysitter és bizony ő nem volt így elhanyagolva. Nem cseréltem rajta a ruhát óránként, de ha kimentünk és koszos volt a ruhája, akkor kapott másikat. ráadásul bukós volt, így az előke mindig ott lógott a nyakában.

Tudom, h két gyereknél több a dolog, de én arra sem emlékszem, h mi tesómmal valaha is koszosak, büdösek lettünk volna. Mo-on ilyen durva dolgokat csak egy bizonyos rétegnél lehet tapasztalni, de itt ezek jó módú családok.

Esetleg valaki tudja, h miért ilyenek?


2011. szept. 22. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondták,hogy a fürdés rontja a bőr saját ellenállását. Így strapabíróbbá válik + a tusfürdők baromi károsak. Mondjuk én sem veszek akármilyen fürdetőt a gyerekeimnek, erre adunk, cserébe viszont mindennap fürdünk és tiszták vagyunk :)
2011. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért ilyenek a britek , azt nem tudom megmondani de az egyik legigénytelenebb nemzet a világon! Főzni nem tudnak, zabálják a hízlaló, egészségtelen kajákat (és ezt úgy mondom, hogy én imádom a csokit, chipset de ami ott kint megy az elképesztő), nem foglalkoznak a gyerekekkel, undorító az egész! Van pár műsor a lifenetwork adón, az egyikben brit tinik mennek orvoshoz, már a bemutatón majdnem elhánytam magam.
2011. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem a fürdetésről mindig az jut az eszembe amikor au pair voltam a 3 éves kislányt az anyja mindig akkor fürdette kádban amikor hisztis volt hidegebb vízben + hajmosás balzsamozás .. a gyerek meg olyan álmos volt hogy majd lefordult a székről fésülés közben aztán elaltattam és bement felébreszteni hogy elköszönjön mert a disco után megy dolgozni...


:( no comment>

2011. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az igénytelenségben tényleg van valami. Egyszer félszegen megemlítettem a párom anyjának, h mit tapasztaltam és ő mondta, h az ő gyomra is felfordul az ilyenektől. Három gyereket nevelt fel, de mindnek meg kellett fürödnie minden nap. Ő mondjuk eléggé kirí a többi anya közül, mert a 70-es években, amikor szült, akkor nem üvegből etette a gyerekeit, hanem ciciből. Szerencsére ezt a lányának is átadta, pedig belőle nem néztem volna ki, h így tesz.
2011. szept. 22. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanazért amiért nincsenek felöltöztetve ,meg rendesen etetve sem...az mennyire normális dolog,hogy az ujszülött baba a huzatos rep.téren egy szál vékony rugiban van,miközben az én másfél évesemen vastag mellény,farmer,cipzáras pulcsi,vékony pulcsi,body,sapka,cipő van??? És az hogy tél közepén ugy tolja a babát az utcán hogy mezitláb van,és az is kilog neki a takaró alól? Hogy egy szál bodyban van a gyerek,miközben rajtam 3 réteg ruha??Én sem értem ezeket...
2011. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Hat azt nem tudom de, hogy tobbre viszik mint mi Magyarok az biztos. :(

Mondjuk en vigyaztam fel evig ket gyerekre Swindonba de ok nem voltak igenytelenek. Lehet ok kivetelek voltak. :))

En itt elek mar 6 eve es egyebkent nagyon gazas dolgokat gondolnak rollunk magyarokrol. :) Ugyan ugy gondolkodnak ok rollunk mint mi rolluk csak mas teren. De ez komolyan igy van. 12 kolegam volt aki magyarorszagon dolgozott es alig vartak, hogy vegre visszatelepedjenek ide. Ugyogy megvan minden kulturanak a maga elkepzelese az eletrol es a sajatjat tartja a legjobbnak.

2011. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
16:49-es vagyok. Ja nevetes keppen egy dolog jutott eszembe. Pl. egyik kolegam aki 3 evet volt kikuldetesen Magyarorszagon azon volt kiakadva, hogy mi tenleg megesszuk azt a csirkehust ami a pult mellett olyan gusztustalanul fel van darabolva a Tescoba??? :)) Mondtam, hogy persze. Mert, hogy neki a gyomra felfordult tolle. Meg mik azok a ronda belsosegek??? Tollem kerdezte, hogy valahol lehet-e normalis hust venni. Mondtam, hogy "nem" ez van es kesz meg kell szokni. :)
2011. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: náluk milyen formában árulják a húst?
2011. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, a felőltöztetés... Skóciában lakom, ahol még nyáron is átmeneti kabátot hordogk. Idén kb 5-ször vettem le napközben, amikor kint voltam, egyszerűen halálra fagyok. Emlékszem áprilisaban jó időnk volt, kemény 15 fok és napsütés, én még a téli kabátomban mentem ki a boltba, de ezek a kergék rövidgatyában, pólóban v nyáriruhában voltak. Nem hiszem, h senki nem vette észre magán, h egészségtelenül lila a bőrszíne. Egyszer egy újszülöttet is láttam, amint télen az apja kengurúban!!! vitte valahova és a csupasz fejére esett a havaseső.

Kaja... A párom is csak "ebolának" hívja a főztömet. Mikor először vittem haza, akkor már hetekkel előtte siránkozott, h nálunk majd éhen fog halni. Majdnem lefordultam a székről, mikor a vendéglőben magyaros pizzát rendelt majd másnap, mikor nagymamám fasírtjára azt mondta, h milyen finom. A pizzát a mai napig emlegeti, annyira ízlett neki. Sőt, a marcipánt utálja, de nővérem esküvői tortája Szamos marcipánnal volt bevonva és ő jó fiú akart lenni, megette és azt mondta, h ő még a szagától is rosszul volt eddig, de az is nagyon finom volt.

Az is igaz, h mirólunk hiszik, h mosdatlanok vagyunk. Laktam egyszer egy néninél, akinek a háziszabálya az volt, h naponta egyszer fürödnöm kellett és dezodort használnom. Pfff. :)

2011. szept. 22. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!