Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák nem érzitek úgy néha,...

Anyukák nem érzitek úgy néha, hogy nem vagytok jók semmire, nem kellettek sehova?

Figyelt kérdés
ezt nem családon belül érzem.a munka piacon több mint 20 helyre adtam be az önéletrajzom állás pályázatom.érettségim van egy év eladói tapasztalatom.eladótól a konyhai kisegítőig,az utolsó takarítónői állásig mindent megpróbáltam és nem kellek sehova.már önbizalmam semmim nincs.engem ez annyira elszomorít.a gyerekek előtt már jó pár helyen dolgoztam de most nem kellek sehova.mitől lettem más?nem értem.
2011. szept. 10. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

most a kisebbik gyerekkel vagyok itthon,a ki 2,5 éves.

Az ő születése előőtt 6,5 évet elhúztam egy helyen, dolgoztam rendesen, csak a 34, hét utén hagytam abba munkát.

Gyed alatt átszervervzés, új állománytábla, minek következtében a munkaköröm megszűnt.

Szeptembertől vissza szerettem volna menni dolgozni, de "sajnos" nem találtak munkakört, ráadául megint átszerveznek.

Most itthon vagyok még fél évet, ha letelik a gyes, meint megvizsgálják, hogy mik a lehetőségek.


Közel 40-hez, 2 gyerekkel, diploma nélkül nem tudom mi vár rám, úgy érzem nem ezt érdemeltem.

2011. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én még csak 25 vagyok csinos is.ezért nem értem.talpra esett szorgalmas 100% megbízható.szóval.nagyon sajnálom,hogy a te helyzeted is így alakult.
2011. szept. 10. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Nehéz egy helyzet, az biztos. Nekem biztos munkahelyem van, várnak vissza, de azért még egy diplomát meg szeretnék csinálni, amíg itthon vagyok.

Mennyi idős vagy?

2011. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ismét utolsó vagyok. Nem gondolkoztál azon, hogy amíg otthon vagy, valami tanfolyamot elvégzel?
2011. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. :(
2011. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ava87 ***** válasza:
Ilyen szempontból nem. Mármint engem azért még nem ért hátrány, hogy gyerekem van. Csak szimplán azért, hogy létezem, vagy nem is tudom. Tavaly nyáron próbáltam munkát keresni, ezer helyre küldtem önéletrajzot, de pl. bele se írtam, hogy gyerekem van, csak csupa olyat, ami jó színben tüntet fel (nem kamuztam, maximum szépítettem kicsit). És az esetek 90%-ában annyi választ sem kaptam, hogy "köszi,nem". Ahonnan válaszoltak, onnan is csak annyi jött, hogy saaaajnos nem én "nyertem". De még egy nyavalyás Tesco-ba sem kellettem, pedig hát ugye fiatal is vagyok, nyelvvizsgám is van, van eladói tapasztalatom is, sőt, már akkor is egyetemista voltam, tudtommal szívesen foglalkoztatnak diákot, de hát nem kértek belőlem. Azóta is sokszor eszembe jut, ha Tesco-ban vásárolok, és nagyon pancser a pénztáros, tötymörög meg azt se tudja, hol van, hogy ennek van munkahelye, engem meg még csak be sem hívtak. Pedig, mint mondtam, dolgoztam eladóként régebben, az akkori munkahelyemen elő nem fordulhatott volna, hogy úgy sz*rozzak, mint ahogy itt némelyik leányzó.
2011. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A minap valahol volt erről szó a tv-ben. Ott egy szakértő a következőket mondta: kb 100 általad megpályázott állás közül 10-ből jeleznek vissza valamit, és jó, ha egy-kettőre behívnak. Szóval, kitartás!

Én is voltam ebbe a helyzetbe, de én naponta küldtem el minimum 5 önéletrajzot, méghozzá olyat, amit a hr-es sógorom segített elkészíteni, tehát, elvileg elég jókat. Annyit azért jó, ha tudsz, hogy a legtöbb állást csak kötelességből hirdetik meg, tehát már rég be van töltve. Én is nagyon el voltam keseredve, végül nekem is csak ismerős útján sikerült bekerülni valahova. Ez így működik.

Küldjél direktbe önéletrajzokat is, ne csak a meghirdetettekre. Nekem több szakmám is van, köztük van diplomám is, nyelvvizsgám és még 5 másik, és így se voltam jó sehova, még csak be se hívtak. A leggyakrabban túlképzettségre hivatkoztak, márha jeleztek vissza.

A lényeg, küldd agyba-főbe az önéletrajzod azokra a helyekre, ahol dolgoznál, ne várd meg, míg ők keresnek embert, hátha pont jókor kapják meg a leveled.

2011. szept. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3 gyerekkel 38 évesen most

40 leszek mire letelik a gyes


inkább nem is írok semmit mert nem akarok panaszkodni


lehet inkább lesz 4ik gyerek mert szinte semmi lehetőségem és legalább végre befejezem az egyetemet is .-))

2011. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

9.16!


Érdekes felfogás! Miért gondolod, hogy így előrébb vagy? Négy gyerekkel mit szeretnél majd dolgozni? Ne érts félre, egyáltalán nem kötekedésből írtam, tényleg érdekel, hogy hogyan képzeled így el a jövőd!

2011. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

semmi gond :-)


4 szakmám van és mikor a középső 2éves lett elkezdtem keresni melót 1,5 év alatt sikerült és akkor még híre sem volt a válságnak

most 8 hónapos a kicsi lányom a fiam 7 éves a nagylányom 9 és azt már látom h lehet h jövő januárban már keresnem kell melót h talán mire letelik a gyed/gyes legyen is valami

és hiába dolgozik úgy a párom h megtudjuk oldani a gyerekeket az első kérdés az -- és ha beteg lesz a gyerek?

hiába mondtam h a párom otthon dolgozik vállalkozó és majd ö vigyázz rá nem érdekelte őket nagyon jól tudom h nem tehetnek fel ilyen témájuk kérdést hiszen ha szakmailag megfelelek a követelményeknek fel kéne h vegyenek

de egy munkaköre a legesélyesebb egy nőtlen férfi lehetőleg 30 alatt vagy olyan nő aki nem akar gyereket

mellettük 3 gyerekkel semmi esélyem még akkor sem ha szakmailag magasabb szinten állok

nem tudom de a magyar munkáltatok egyszerűen nem látják be h két ember vállalta a gyereket-keket alapban azt feltételezik h csak az anya az aki törődik a gyerekkel és csak és kizárólag ö maradhat otthon ha beteg a gyerek


és miért az egyetem ? megvan már 3 évem az 5-ből pont a gyerekek és a meló miatt hagytam abba egy félévet húztam le így és egyszerűen sok volt

építészetet hallgattam, az még okés h tanulsz de az a töménytelen rajz.... no azokkal csúsztam el sajna


és h miért lenne jobb a 4ik gyerek

1 mert szeretnék amúgy is és a párom is .-))

2 van tb-m így

3 majdnem annyit kapnék mit ha dolgoznék

4 a párom keres annyit h ha nem dolgozok akkor is simán megélünk


bár nekem jót tenne ha dolgoznék de ha egyszerűen nincs mit .....

2011. szept. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!