Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor melyik családi...

Most akkor melyik családi pótlékra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Az van, hogy tartósan beteg lettem, viszont már 20 éves vagyok, ergo eddig nem részesültem magasabb családi pótlékba.

Viszont nem a szüleimmel élek egy háztartásba, nagymamámhoz költöztem. Gyámom ugye nincsen mert nagykorú vagyok, elvileg a mamám a "nevelő" dehát már ez sem helytálló megfogalmazás.

Most kezdek egy szakközépiskolát, és tanácstalan vagyok, hogy akkor most nekem a saját jogú családi pótlékot kéne kérnem (na és abba is melyik menüpontot), vagy a normál pótlékot....Aki tud segítsen, fontos lenne!


2011. aug. 25. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

a tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy, feltéve, ha tizennyolcadik életévének betöltéséig magasabb összegű családi pótlékot folyósítottak;

-tehát te nem kaphatsz emeltet.

2011. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!