Mi a legutolsó infó, a kisbabás anyukák védelmének megszüntetéséről? Hogyan akarják változtatni a Munka törvénykönyvét?
Én azt hallottam utoljára,hogy akkora port kavart már csak a tervezet is, hogy rögtön mondták,hogy még csak tervezgetnek ezt azt hoyg hogy is lenne a legjobb,de látva hogy ez nem mehet, mégis inkább extra védettséget kapnak az anyukák/kismamák!
Nekem ezt a párom mondta, amikor minap peneaszkodni kezdtem neki,hogy eltörlik a védelmet, stb...
Ő meg mondta,hoyg a neten olvasta hoyg az már rég nem aktuális.
Ha ez így van, akor lehet hogy megéri hangot adni a felháborodásnak?
Soha nem volt tervezetben sem a védettség megszüntetése.
Most maradt a régi állapot, nem mondhatja meg előre a munkáltató, hogy majd a védettség UTÁN! ki fog rúgni.
De egyébként érdemes volt tiltakozni, mert így ha vissza akarsz menni, akkor fogják megmondani, hogy kösz, nem kellesz. Én jobbnak találtam volna ha mondjuk a terhesség elején megmondhatja a munkáltató, mert akkor mégis van 4 védett éved, ami alatt képezheted magad, szülhetsz még egy gyereket és az plusz 3 év védettség, kereshetsz munkát már akár GYED alatt is.
Így meg egyik nap védett, másnap munka nélkül. Hogy miért jobb ez?
Én a neten keresgéltem és ezt találtam:
Megszűnik a kismamák védettsége?
A tervezet szerint a jövőben megszűnik a felmondási tilalom intézménye is, ami a védelmi időszakban lévőket érintette. Ha a javaslat ilyen formában kerül elfogadásra, akkor a táppénzen lévők, a várandósok, a szülési szabadságon lévők, illetve a gyermeket vagy beteg rokont ápoló fizetés nélküli szabadságukat töltőkkel a védelmi időszak alatt is közölhető a felmondás ténye. Ebben az esetben a felmondási idő a korábbi 15, illetve 30 napos szabállyal ellentétben már a védelmi idő lejártával kezdődik. Erre azért van szükség, mert a korábbi szabályozás nem biztosított valós védelmet a munkavállaló számára, hiszen a védelmi idő lejártával közölt felmondáshoz a munkáltató hozzákapcsolta a munkavégzés alóli felmentés intézményét is. "Ennek következtében a szabály garanciális jellegűnek nem minősült a munkáltatót pedig indokolatlan kifizetések terhelték" - magyarázza a dokumentum.
Változásra lehet számítani a rendes felmondást követő felmondási időt illetően is. A jelenlegi szabályozás szerint ez maximum egy év lehet. "Ez a mérték túlzó, mert elsősorban a nagyobb érdekérvényesítési lehetőséggel rendelkező munkavállalók esetében eredményez indokolatlan kifizetéseket, és sértheti az egyenlő bánásmód követelményét" - derül ki a tervezetből.
a a javaslat ilyen formában kerül elfogadásra, akkor a táppénzen lévők, a várandósok, a szülési szabadságon lévők, illetve a gyermeket vagy beteg rokont ápoló fizetés nélküli szabadságukat töltőkkel a védelmi időszak alatt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! is közölhető a felmondás ténye.
a védelmi időszak ALATT szerint azt jelenti, hogy nincs védelmi időszak????????????????
Nem rúghatott volna ki a gyerek 3 éves kora előtt ezután sem, és foglalkoztatnia kell még egy évet. Csak a különbség annyi, hogy most, ha letelik az az egy év közli a munkáltató, hogy köszi. Ha elfogadták volna a törvényjavaslatot, akkor meg úgy dolgoztál volna, hogy tudod max még egy évig van munkád.
Sosem győzöl meg az jobb egy munkavállalónak, gyerek 3 éves szülinapjáról menve dolgozni, közlik, holnaptól ne gyere. Vagy van pár éved, valamennyicske jövedelemmel munkát keresni.
Valóban egyik sem optimális helyzet, de szerintem jobb lett volna, ha elfogadják a törvényjavaslatot.
És ne gyere azzal, hogy eddig is közölte a munkáltató, mert az törvényellenes és ha nem akarja a munkáltató, hogy milliókra pereljék a munkaügyi bíróságon, akkor nem szólt.
Tudod hány ismerősőm került most lapátra, úgy, hogy szabadság után ment dolgozni és mondták, köszönjük, közös megegyezés vagy rendes felmondás legyen? A munkanélküli meg csak 3 hónap. Úgyhogy ha nem akarnak éhkoppon maradni, igencsak igyekezniük kell és nem tolonganak a munkalehetőségek. Mert amúgy is igen ritka már a rendes foglalkoztatás.
a védelmi időszak ALATT szerint azt jelenti, hogy nincs védelmi időszak??????
Ezt én sem értettem, nem egyértelmű, vagy értelmetlen.
Ha csak mondja, tanú nélkül, az nem lehet bizonyítani, szóval eddig is megmondhatta.
Akkor rossz a helyzete valakinek, ha 3 évig otthon marad, hogy keres állást (viszi a gyereket is?), ha valahová fel is veszik, akkor hogy tudja beszoktatni a kisgyerekét, akkor már az oviba?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!