Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem kapom meg a családi...

Miért nem kapom meg a családi pótlékot? És miért nem lehet sehogy ezügyben felvilágosítást kérni?

Figyelt kérdés
Eddig a munkahelyemtől kaptam, de ebben a hónapban már a MÁK-nak kellett vonla utalni. Felhívtam őket, azt mondták, két napja átutalták mindenkinek. Ezek szerint engem kihagytak, pedig beküldtem a szükséges papírokat. A MÁK-nál a továbbiakban nem foglalkoznak ezzel, átküldtek az oep pécsi kirendeltségéhez, ahol reggel 8-tól fél 10-ig sorba álltam, de haza kellett jönni, mert a gyerek éhes volt (4 hónapos, egyedülálló vagyok és nem tudom kire hagyni, pláne nem munkaidőben). Így nem tudok sorra kerülni soha. Ott helyben meg nem etetném a gyereket, azt a koszt és bűzt, ami ott van, nem lehet szavakkal leírni. Most reggel 8 óta próbálok telefonálni nekik, de az egyetlen válasz, amit kapok, annyi, hogy "nem tudom kapcsolni, foglaltak a vonalak". Ilyenkor mi van?
2008. márc. 6. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is pécsi vagyok és sajnos tudom milyenek ott a körülmények. Próbáld meg felhívni ez ügyben a bankodat vagy bemenni a bankba, hogy egyáltalán érkezett-e hozzzájuk ilyen átutalás. Többször előfordult már nekem hogy a fizetésemet a bank nem tette rá a számlámra mert hagyták még 2 napig had kamatozzon az ő kontójukra én meg pénz nélkül voltam.

Vagy ha tudsz próbálj meg oda menni az OEP-hez nyitás előtt hogy az elsők közt lehess.

sajnos máshogy nem tudok segiteni.

Nincs 1 idősebb szomszéd néni aki tudna a gyerekre vigyázni?

Üdv: 22 hetes kismama pécsről

2008. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia anyu a munkahelyétől kapott egy levelet amiben leírta kegy telefonszámot amiben érdeklődni lehet 1/349-9348 a címük: 1139 Budapest,Váci út 71. Édesanyámnak is ők utalták a pénzt eddig de úgy döntöttek hogy azonbelül valahonan vidékről küldik tehát neki is kb 10-e amire megérkezik remélem sikerrel jársz Boldog babázást
2008. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Már nagyon idegbeteg kezdtem lenni. Remélem sikerül elrendeznem a dolgot végre.
2008. márc. 6. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem már megkaptad a pénzed.. Sajnos a pécsi MÁK-ra jellemző ez a tempó és főleg, hogy nem leht utóérni őket. Tapasztalaból mondhatom (családsegítőnél dolgozom és sokszor próbálom a MÁK-ot utólérni) Ha telefonálsz akkor 11 után próbáld általában sikerrel lehet járni reggel 10-ig csúcsforgalom van náluk.

Még egy tipp lehetőleg próbáld személyesen intézni, mert van amikor 2-3 hét múlva bontják csak fel a levelet. ezt is tapasztaltam (föladta egy kliensünk papírjait és véleltlenül benn maradt az eredeti TAJ kártyája, 3 hét múlva vette észre, csomó telefon és mit ad isten még fel sem bontották holott már 3 hete megkapták)

2008. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!