Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött babát hova és...

Újszülött babát hova és milyen irányba lehet babaüléssel/hordozóval bekötni? Elől van légzsák, nem kiszerelhető.

Figyelt kérdés
Ilyenkor hátra kell tenni menetiránynak háttal, vagy menetiránnyal szembe? 2. baba lesz, az első is hátul ül, így ha menetiránynak háttal kötöm a hátsó ülésre, nem fogom látni. Én anyósülésen ülök. A két gzerekülés közé hátulra nem igazán férek be. Mi a teendő?
2011. aug. 13. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:

hátra kell bekötni háttal a menetiránynak.

én nem mellette ültem sose,valahogy természetes h elöl üljek,ha valaki vezet,é egyeül viszi a babát,akkor se ülhet mellé nem?

2011. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy babahordozót mindig a gépjármű menetirányának ellentétesen kell bekötni. A nyakszirti izomzata a gyermeknek még elég gyenge és a fej a többi testrészhez képest nehéz. Amennyiben a babahordozót a menetiránynak megfelelően kötnénk be, úgy a gyermekre ható erőhatások olyan erősek lennének, hogy a nyaki csigolyák eltörhetnének.

Ezért:mindig menetiránnyal ellentétesen kell bekötni!


[link]

2011. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én értem, amit az utolsó mond, de ha elől ülök, és 70-80 km-res útra megyünk, akkor álljunk meg néha és nézzem meg mit csinál hátul? Szóval hátra is háttal kell bekötni kötelezően. Na, ezt is meg kell szokni. Azt hittem, hogy csak előre lehet háttal bekötni.
2011. aug. 13. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyan mit tudna csinálni egy újszülött a babahordozóban???? Egyébként meg kösd be a vezető ülés mögé és simán látni fogod az anyósülésről, ha hátrafordulsz.
2011. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kapcsoljátok ki a légzsákot, és akkor mehet előre. Az én autómban nem volt kikapcsoló gomb, ezért a férjem kikötötte a kábelét. Minden autóban meglehet csinálni. Ha mégsem akarod, akkor lehet venni olyan tükröt, amit ha a visszapillantó felé rakod, akkor látod a neked háttal lévő babádat.

Remélem segítettem.

2011. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, menetiranynak hattal, ez van.

Mi sokat utazunk, 2 kicsi gyerekkel, 3-4 oras utbol havi 1-2 mindig van. Sokszor 5-en megyunk, siman beultem kozejuk az elso pillanattol kezdve. Ha negyen mentunk, akkor volt, hogy elol ultem, ha enni/inni, stb kertek, tehat elmult a nyugalmi idoszak, akkor megalltunk valahol es beultem hatra.


Hozzateszem, hogy sokkal jobb az a felallas, hogy hordozo es gyerekules melle ulni, mert a hordozo kisebb helyet foglal. Most mar mindket gyerek gyerekulesben van, a ketto egyutt sok helyet foglal.

Az is neheziti a helyzetet, hogy pl a bmw-ben mindharom biztonsagi ov harom pontos, ott a ket gyerek egymas melle kerul, en pedig szelre, igy tobb a hely, az ules is szelesebb, de sokszor pl egy apro micra-val megyunk, ott kozepen 2 pontos ov van, oda nem lehet gyerekulest berakni, tehat a 2 gyerek kerul a ket szelre, en meg a harom ajtos apro kocsiba kozejuk kozepre. :)

Nem azt mondom, hogy ez a vilag legkenyelmesebb dolga, de ha szukseges, mert 5-en utazunk, akkor ki lehet birni, 2-3 orat is ulok igy benne.

2011. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pl:

[link]

2011. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. A légzsákot nem könnyű kikapcsolni, nem csak egy vezeték, hanem az egész műszerfalat szét kell bontani, sokba is kerül, szóval az ugrott alapból, azért is kerestem más megoldást. Majd utánanézek ennek a tükörnek:)
2011. aug. 13. 13:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem kell szétbontani a műszerfalat egyik autóban sem. Vagy a biztosítéktáblából kihúzzátok a légzsák biztosítékát, vagy pedig a kábelt kell kiszedni a motortérből (az újabb autókban sajnos csak ez a megoldás van)... Egy autószerelő pikk-pakk megcsinálja. M is ezt voltunk kénytelenek csinálja, Opel Corsám van, de a tesómék Renaultjában is a párom csinálta meg. De persze nem okoskodni akarok, csak szólni akartam.

Itt már kitárgyaltuk ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!