Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaptátok már a rendszeres...

Megkaptátok már a rendszeres gyermekvédelmi támogatást?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem, új határozat szerint hó végén küldik, mert így sokaknak megmarad iskolakezdésre.
2011. aug. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták,11-ig küldik.
2011. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 6. 07:48
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 20/A. § (1) bekezdése alapján:


A települési önkormányzat jegyzője annak a gyermeknek, fiatal felnőttnek, akinek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága


a) a tárgyév augusztus 1-jén fennáll, a tárgyév augusztus hónapjában,

b) a tárgyév november 1-jén fennáll, a tárgyév november hónapjában

pénzbeli támogatást folyósít.


A Magyar Köztársaság 2011. évi költségvetéséről szóló 2010. évi CLXIX. törvény 74. § (3) bekezdése alapján a pénzbeli támogatás esetenkénti összege 2011. évben gyermekenként 5800 forint.


Önkormányzat függő, hogy ki mikor fizeti ki, de legkésőbb szeptember 5-ig meg kell hogy kapd!

2011. aug. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Tegnap mi megkaptuk. Bp.XI.
2011. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem adnak!!! A jegyző természetesen megállapítja a keresetigazolások alapján, hogy megjár (mindenféle kedvezményekhez tankönyv, étkeztetés,... ugyebár ez kell), de pénzt nem osztogatnak.
2011. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Ezt nem teheti meg a jegyző! Muszáj utalni mindenkinek, akinek van jogosultsága!
2011. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De igen. Amiről párral előttem idéztél (ha Te voltál), az az évente 1x-i támogatás, ami kötelezően jár, ha megállapította a jegyző a rendszeresre való jogosultságot...

Viszont a rendszeres támogatást az önkormányzat dönti el, hogy ad-e és ha igen, milyen formában. Legtöbb helyen havonta pénzt adnak. Nálunk az önkormányzat nem ad. Nálunk a tankönyvhöz és étkezéshez való hozzájárulással tudják le a támogatást...

2011. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is pécsi vagyok,nekünk is jár a rendszeres támogatás. Most hívtam fel őket,azt mondta a hölgy változott a jogszabály,ezért 1hónap csúszás lesz,augusztus vége szeptember elején kapjuk a támogatást....

2011. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat kedves kérdező, hogy közben "elbeszélgetünk" a kérdésed alatt.


A rendszeres gyermekvédelmi kedvezménynek van évente 2-szer pénzbeni támogatása az ingyenes tankönyv, ingyenes étkezés stb. mellett. Olyan nincs, hogy a jegyző ezt nem utalja ki! Tudom, hisz önkormányzati szociális ügyintéző vagyok, ezzel foglalkozom!!!!!!

Van olyan, ami önkormányzati hatáskörbe tartozik, a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás. (De itt a kérdező a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre gondolt, most sok az ilyen kérdés...) Az más! Ott nem kötelező pénzt adni, lehet természetbeni juttatást is, ez helyi rendelet függő!

Szóval ha van rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultságod, akkor meg kell hogy kapd most az 5800,- ft-ot!!!!!!!!

2011. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!