Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki vércukor...

Segítene nekem valaki vércukorméréssel kapcsolatban? Hogyan kell otthon mérni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ti mikor használjátok a vércukormérőt? Reggeli előtt, után, vagy ebédnél? És mikor mennyi értéknek kell lennie?
2009. ápr. 8. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 31 hetes vagyok, kb. 6-7 hete derült ki a diabétesz. Azóta 180 gr-os diétán vagyok, azt igyekszem betartani, amennyire csak tudom. Naponta 5-6 alkalommal mérem a cukromat, mindig 1 órával étkezés után. Azt mondták, hogy evés után 1 órával nem érheti el a 7.0-ás értéket. Sajnos a reggelit követően mindig eléri (vagy meghaladja), egyébként a normál tartományban mozog. Kicsit költséges, mert 4.043,- Ft az 50 db-os csík, és az kb. 8-10 napig elég. Támogatás nincs rá, csak annak, aki inzulinos. Remélem, tudtam segíteni!

2009. ápr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, sokat segítettél! Köszönöm! :)

Boldog babavárást és minden jót!

2009. ápr. 8. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sokmindentől függ.

EGyszer a mi mérvadó a reggeli éhgyomri, majd az evés után 1 órával mért érték.

Ha terhsségi cukrod van, akkor ne legyen 7 fölött az evés utáni érték.

2009. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én napjában egyszer mértem, és ha jó volt, nem méregettem többször. Ez általában az ebéd utáni volt.

A diabetesz gondozóban segíteni kell ebben is, sőt, a védőnő is kell, hogy segítsen.

Ha nem magas a cukrod, elég 1-2 alkalommal mérni, nem kell 6x.

2009. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. ápr. 8. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!