Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen igazolást kell kérnem...

Milyen igazolást kell kérnem a MÁK-tól és hogyan a start számla megnyitásához?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A MÁK honlapjáról írj egy emailt, írd bele az adataidat, név, lakcím, szül.hely, idő, anya neve, TAJ-szám (nagyon fontos!). Írd le a babád adatait. Írd bele, hogy milyen célból kéred, és hogy hova postázzák!

Nekem kb 1 hét múlva már meg is érkezett.

2009. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az igazolás arról kell, hogy a családi pótlékot Te kapod. Vigyázz, mert a bank csak 30 napnál nem régebbi igazolást fogad el... nekünk újat kellett kérni.
2009. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A start számlát külön meg kell nyitni? Nem automatikusan nyitják meg? Mert én mikor még a pici született kaptam egy levelet, hogy megnyitották neki és hogy ha akarom átvihetem bankhoz is, de hagyhatom ott is.

Én nem vittem bankhoz, hagytam a kincstárnál.

Baj ez?

Persze bankoknál van ilyen meg olyan akció stb., de én nem szeretném átvinni bankhoz. Jó helyen van az államnál.

2009. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Persze, eldöntheted, hogy az államnál hagyod, vagy bankba viszed. A banknál magasabb lehet a kamat, más portfólióba fektetik be, mint az állam. Be is fizethetsz a számlára, ekkor mindenképpen előnyösebb bankban tartani a pénzt.
2009. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!