Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy kismamának csak GYES...

Ha egy kismamának csak GYES jár, mert mire kiderült, hogy terhes addigra megszűnt a munkahelye, akkor azt szülés után mettől meddig kapja?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy kapja mint akinek jár a GYED is? Tehát aki nem jogosult GYED-re csak GYES-re az is csak a 2 éves kortól 3 éves korig kap GYES-t? Addig semmit nem kap?
2009. ápr. 7. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy születésétől kapod a gyest addig amíg be nem tölti a 3 at.
2009. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy 3 évig jár a Gyes .
2009. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a kettőtöknek a válaszokat.
2009. ápr. 7. 14:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A szülés utáni naptól jár a GYES normál esetben a gyerkőc 3 éves koráig. Ikerterhességnél azt hiszem iskolakezdésig, tartós beteg gyermek esetén pedig 10 éves koráig.


Én azért a kérdés első felénél felmerült helyzetre is reagálnék:

Ha a munkaviszonya megszűnésekor még nem tudta, hogy állapotos, de az volt, akkor a munkáltatónak kötelessége visszavennie.

2009. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én szerintem passzív táppénzre jogosult lennél. Vhogy menje le oephez és járd ki, kérdezd ki ezeket a dolgokat, mert lehet kapnál.

Amúgy gyest mindenképp kapsz a kicsi születésének napjától 3 éves koráig. Alanyi jogon jár. Bár most Gordon meg akarja változtatni, de az már rád nem fog vonatkozni.

Ja és amúgy arra azért figyel, hogy lehet gyes mellett dolgozni korlátlanul majd, de csak a gyerek egy éves kora után. 1 éves koráig még gyes mellett sem lehet dolgozni. Sokan ebben sem biztosak!

De mondom mindkenképp járj utána a dolgoknak hátha még a passzív táppénzt el lehetne intézni. Vagy valami olyasmit. Nem mindegy.

2009. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát most olvastam ezt a passzív táppénzes dolgot, nem biztos hogy erre tudsz menni, úgyhogy lehet nem jó ötlet. De mindenképp menj el oephez, tbhez hátha van vmi ötletük. Minél előbb. Vagy ha van könyvelő ismerősöd.
2009. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A passzív táppénzt megkérdeztem de már nem jár. Azt mondták menjek el munkanélkülire és ha az lejár próbáljak meg megkérni egy ismerőst jelentsen be cégébe és én magam fizessem a TB-t, adóelőleget, magánnyugdíjt. Ha ez sikerül akkor még GYED-et is kapnék.
2009. ápr. 8. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!