Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a sajnálatos...

Mit szóltok a sajnálatos esethez-18 hós baba meghalt?

Figyelt kérdés
Biztos hallotatok róla,hogy nemrég 1 anya rátolatott a másfél éves babájára,a járdára letette,de a pici elmászott onnét és a kocsi mögé került,a pelenkája beakadt az autó kipufogójába,anyja nem vette észre.Ma olvastam,meghalt a pici.Szerintem nagyon felelőtlen volt az édesanya.Kinek mi a véleménye?
2011. júl. 27. 16:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

egy másfél éves általában nem mászik, hanem jár, vagy leginkább szalad!

az anya nagyon felelőtlen volt, persze utólag könnyű okosnak lenni. nagyon-nagyon sajnálom őt és a kislányt is, szörnyű tragédia ez.

de a pletykáknak sem kell hinni. lehet, hogy járókába tette, és kimászott, lehet, hogy rácsukta az ajtót, a gyerek mégis kinyitotta... nem tudjuk, nem voltunk ott.

tanulság: tedd 100% biztos helyre a gyereket, ha autózol az udvarban, pl. a gyerekülésbe. és ne hagyd égő lángot, forró vizet, nyitott ablakot stb. stb.stb.

2011. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
akarom mondani ne hagyj!
2011. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet elég óvatos az ember.

Tanuljunk mindannyian mások hibájából (ablakon kieső gyermek, elütött, stb...)

Mind-mind tragédia, nagyon sajnálom a családokat.

2011. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az újság nem keveset ferdített a tényeken....

1. Nem csak anyuka volt ott, hanem más rokonok is

2. nem ment át a gyereken

3. nem vonszolta métereken keresztül, mert beakadt a pelenkája stb.

4. az első hírekben még a 3 éves lány szerepelt, utána javították, hogy 1,5 éves


Nem véletlen, hogy a család nem nyilatkozik. Ez egy kisváros. Mindenki tudja, hogy egy nagyon sajnálatos baleset történt.

Imádkozom inkább az anyukáért, apukáért és a kislány nővéréért, hogy visszataláljon a család a lelki békéhez. Hiszen a "nagylányt" még fel kell nevelni.


Örülj, hogy te nem vagy felelőtlen. És majd ha egyszer netalán a te gyerekeddel történik valami, reménykedj, hogy olyan megértő helyen laksz, ahol nem fognak köpdösni, hanem vigasztalni és erőt nyújtani próbálnak. Könnyű utólag okosnak lenni és felelőtlennek titulálni az anyukát.


Egy tótkomlósi, szintén 2 kislány anyukája

2011. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 sumergo ***** válasza:
100%
Szerintem ez borzalmas csapás neki, és soha nem fogja megbocsájtani magának. Őszinte részvétem neki, és családjának, és senkinek nem kívánom, h ezt át kelljen élnie. Nem szabad senkinek sem ítélkezni ilyen esetben, mert az amit érezhet épp elég büntetés neki. Sajnálom szegényt, persze a picit is ugyanúgy. :-(
2011. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%

Két éve olvastam itt egy kérdést, akkor egy egy éves kislány esett vízbe. Akkor is az anyuka felelőtlensége volt az egyetlen, amit a hozzászólók a történtekről el tudtak mondani, illetve a pletyka, amit a kérdező a kórházban hallott. S hogy mindannyian majd jobban fogunk vigyázni a saját gyermekünkre. Ehhez szerintem nem kell egy kérdést kiírni. Mert csak a történteken való csámcsogás, s mint írtam, semmi érdemlegeset nem tudunk hozzátenni.

Anno nem reagáltam a kérdésre, mert nem láttam értelmét vitába szállni "Veletek". Épp ezért minden tiszteletem a tiéd, 2 gyerekes, tótkomlósi anyuka.

Én láttam a fent említett kislány anyukáját csonttá soványodni, láttam az apuka szemében a szemrehányást, láttam őket újra egy családdá összekovácsolódni, láttam a küzdelmet, amit a kislányért folytattak és a mai napig is folytatnak, látom az apró változásokat a lánykán, a mosolyát. Igen, hibázott akkor (bár sosem kértem, hogy mesélje el, mi történt, és nem is fogom, mert mindez már nem számít), de minden erejével azon van, hogy a gyermekeit felnevelje, a beteg kislányból pedig mindent kihozzon, amit csak lehet, s mindannyian bízunk benne, hogy egy napon elmondhatjuk, helyrejött. S az az anyuka előtte sem volt rossz anya. Számomra mindig ő volt és marad is a példakép. Ha kiakadok, ha valamit nem tudok, vagy bizonytalan vagyok, mindig őt hívom tanácsért. Ő egy fantasztikus és értékes ember, akivel egy szörnyűség történt.

Ne azt nézd, mi történt, mert egy pillanatnyi kihagyás is elég, hogy megtörténjen a baj. S bármelyikünkkel előfordulhat bármi. Egy ilyet átélő családot csak sajnálni, támogatni és szeretni lehet. Aki erre nem képes, az inkább hagyja őket békén. Nekem anno barátként szörnyű volt a kérdést olvasni, szerinted akkor nekik milyen lehet átélni, ha véletlenül rábukkannak majd valamikor. Megértem azonban a reakciódat. Talán sokunknak a közvetlen közelében kell, hogy bekövetkezzen egy ilyen tragédia, hogy ne ítélkezzen, hanem csak támogasson, bátorítson.

Na most jól megbőgettél.:-)

2011. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!