Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED mellett vissza lehet...

GYED mellett vissza lehet menni dolgozni és ha igen hány orás muszakba? Hozzátenném hogy a törlesztö részletünket már az egekbe emelik és nehezen jövök ki egy fizetésböl

Figyelt kérdés
négy honapos most a fiam és anyosomra és az apjára hagynám hétvégenként mennék csak szerintetek nagyon megviselné a fiamat ha nem lennék két napig mellete mert én egy vendégláto helyen dolgoztam ahol 16 oráztunk
2009. ápr. 2. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem hivatalosan nem dolgozni melette, de nem tudom pontosan. Viszont én szoktam a babámat az anyukámékra hagyni hétvégéken, és nagyon jól érzi ott magát, nem szokott hiányolni, viszont nagyon örül nekem, amikor megyek érte! Most 6 hós. Ha nincs más megoldás, szerintem menj,próbáld meg, max. ha nem jó a babának, vagy valami hátrányát látod, hogy nem vagy vele, akkor inkább maradsz vele otthon.

2009. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem lehet csak ha lemondasz a gyedről és gyest igényelsz helyette, de azt hiszem, hogy az is csak 1 éves kora után lehet.

A mási: ha azt szeretnéd, hogy ellegyen szoktasd hétvégente a nagymamához, de minél előbb, mert 7-8 hónapos korban kezdődik "csak az anya" korszak és mással nem nagyon akar majd ellenni. Legalábbis az enyém ezt csinálta...

2009. ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan nem lehet gyed mellett dolgozni, csak a gyes mellett.
2009. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

GYED mellett kereső tevékenységet tilos folytatni. Ha - akár csak egy órát is - dolgozni szeretnél, le kell mondanod a GYED-ről, és GYES-t kell igényelned (ezt is csak a baba 1 éves kora után teheted meg), akkor viszont már semmiféle korlátozás nincs.

Én amúgy ezt lazán bevállaltam volna anno, ha megtehetem, csak nekem sajnos nincs férjem, a szüleim pedig egész évben dolgoznak, csak nyáron nem - tanárok -, hétvégén hagyom őket általában pihenni (tehát rendszert nem csinálhatok a hétvégi gyerekvigyázásból). Viszont alkalmanként már 4 hónapos korától volt, hogy anyukámra hagytam a fiam este. Nagyon ritkán persze, olyan havi egyszer (igaz, mi eleinte ott laktunk), és egyáltalán nem viselte meg. 8 hónapos volt, amikor nyáron elmentem két egész napra a barátnőimmel fesztiválra, persze addigra a hónapok alatt letesztelődött, hogy ebből nem lesz baj. Az én pici fiam nagyon kötődik hozzám természetesen, viszont megadom neki a lehetőséget, hogy mással is jól tudja érezni magát, így ez neki nem szenvedés, hanem változatosság. Anyukámra, nagymamámra és a keresztanyujára bármikor nyugodt szívvel rá tudom bízni, sosincs sírás, nagyon jól érzi magát bármelyiküknél (pedig keresztanyuja mindössze 19 éves és nincs gyereke, szóval nem is mondhatnám tapasztalt gyerekezőnek, de ügyes értelmes ember, ha valamit nem tud úgyis felhív, de általában mindent meg tud oldani).

2009. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én egyszer két hétre megszakítottam a gyed-et, mert hívtak a munkahelyemről, hogy segítsek be, elvállaltam. Hivatalosan gyed mellett nem lehet dolgozni, de én akkor gyes-t sem kaptam, bár tényleg csak 2 hétről volt szó. Korhatárt nem tudok, az enyim már akkor bőven elmúlt 2 éves. Amúgy szerintem a babát nem viselné meg, ők még nagyon alkalmazkodóak, és legalább az apjával is szorosabb lenne a kapcsolat.
2009. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!