Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha passzív gyeden vagyok,...

Ha passzív gyeden vagyok, második babám a gyed lejárta előtt fog születni, lehetek még tgyásra és gyedre jogosult?

Figyelt kérdés

Első szülés előtt nappalis egyetemi hallgató voltam, előtte rövid ideig bejelentve, ezlett a gyed alapja, kb 83 ezret kapok. A szülés időpontjában már nem volt munkaviszonyom, most sincsen.

Megoldható bármilyen módon az, hogy jogosult legyek gyedre, ill. tgyásra? Nem gond, ha be kell jelenteni.

Sajnos már csak 2,5 hónapunk van a második baba érkezéséig.


2011. júl. 15. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Tgyást kaphatsz, ha bejelentenek, mert a tgyásoz szükséges biztosítotti időbe beleszámítható a passzív gyed ideje is, de gyedet már biztosan nem fogsz kapni, mert ahhoz nem lesz meg a 365 biztosításban töltött napod.
2011. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapesetben nem leszel jogosult egyikre sem.


A tgyásra úgy tudod megszerezni a jogosultságot, hogy regisztráltatod magad a Munkaügyi Központban álláskeresőként (az biztosítási jogviszonynak számít) és onnan mész szülni. Elég akár 1-2 nappal a szülés előtt megtenni ezt, de figyelembe kell venni, hogy nem lehet pontosan tudni, mikor érkezik a baba.


A gyedre csak akkor van esélyed, ha még most bejelent valaki és csak a tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonyod. Ezzel azonban óvatosan bánnék a helyedben, mert az ilyen "szívessségi bejelentéseket" nagyon figyelik és súlyos büntetéssel járnak, táppénzcsalásnak számít.

2011. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló, nem fog járni a gyed semmiképpen sem, hiszen olvasd: rövid ideig volt bejelentve, még gyed előtt! Vagyis az elmúlt két évben nem lesz meg a 365 biztosításban töltött napja, anélkül meg a gyedre nem jogosult.

Tgyásra még jogosult lehet azlrt, amit fentebb írtam.

2011. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!