Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítene valaki tisztázni...

Segítene valaki tisztázni akkor a dolgokat? (gyesről-táppénzre)

Figyelt kérdés
Július 28.-án lejár a gyesem, jelenleg 13 hetes kismama vagyok. Én úgy terveztem, hogy jövő héten bemegyek a munkahelyemre és bejelentem. A főnököm nem vesz vissza, ezért is úgy terveztem, hogy mivel még él a munkaviszonyom, kiíratom magam táppénzre. Ezt így lehet? (A szabikról pedig lemondanék.)
2011. júl. 15. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szabikról nem kell (és nem is lehet) lemondani, de táppénzre elmehetsz.

Kirúgni a főnököd úgysem tud, mert felmondási védelem alatt állsz.

Mondjuk hamarabb is elmehettél volna táppénzre, mert így sajnos az ellátásokat a minimálbér alapján fogják számolni.

2011. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

OFFolok, de első válaszolótól kérdezném: ha babát várok, és a szerződésem határozott, akkor is védett állapotban vagyok? Ha a szerződésem lejár 1 hónappal előbb, mint a baba megszületne, akkor is kirúghat a főnököm, vagy köteles meghosszabbítani a szerződésem?

3. baba, már van 2 nagyobb, és a 2.-al itthon vagyok GYESen.

Ha kirúg, akkor a szülésig arra az 1 hónapra felvehetjük magam a vállalkozásunkba?

2011. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem köteles.

A felmondási védelem csak a határozott idő lejártáig szól, utána a munkaviszony megszűnik akkor is, ha terhes vagy:(


Mehetsz a vállalkozásotokba, de lehet, megfog az oep, mert az ilyen ellátás miatti bejelentéseket nem annyira szeretik.


Esetleg elmehetsz arra az egy hónapra álláskeresésire, akkor is járni fog a tgyás, majd utána a gyed is. Kicsit bonyolultabb, de ebbe biztosan nem kötnek bele.

2011. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Annyira összejöttek a dolgok mostanában, hogy ténylegesen nem tudtam erre koncentrálni:(

A főnököm akkor nem rúghat ki végeredményben akkor, mert kismama vagyok, tehát meg lehet oldani úgy, ahogy szeretném?

Vagy mondjam le a gyest, és menjek táppénzre? De ez már késő

2011. júl. 16. 08:38
 5/5 A kérdező kommentje:

Annyi mindent mondtak összevissza, hogy én magam sem tudtam, hogy hogyan is járnék a legjobban. De ezen már kár keseregnem. Remélem a főnököm empatikus lesz, mert amúgy nem egy rendes ember.

Tehát, ha 28.-án lejár a gyesem, én elmehetek 29.-től táppénzre, amibe nem kötnek bele? Persze, ezt megbeszélem a melóhelyen, remélem minden oké lesz.

2011. júl. 16. 09:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!