Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Áldoztok használt babakocsira...

Áldoztok használt babakocsira "sok" pénzt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van egy modell, ami boltban mondjuk 90-100ezer ft, ugyan azt próbálják eladni "újszerűnek" hirdetve, de min. 1 éves, hiszen 1 gyerek azért használta, 75ezerért.

Egy ideje nézegetem a használt babkocsikat, de végül is úgy döntöttem, inkább megveszem az újat 20ezerrel többért, mert felső kategóriáról van szó (100ezer körüli összegű kocsi), az azért garanciás, biztos, hogy minden működik, stb. stb.

Szóval csak azt nem értem, hogy miért próbálják majd' ugyan annyiért eladni a használt babakocsit, mint amennyiért megvették 1-2 éve?

Én is adtam el használtat tökéletes állapotban, újnak mondható volt ( a vevő meg is jegyezte, hogy többet kapott a pénzéért, mint amire számított), de harmad áron. Ez lenne a reális szerintem. Nézem ugyan azt a típust a többiek dupla annyiért próbálják eladni, mint én. Persze nincs is érdeklődő náluk...

Ti hogyan vélekedtek erről?


2011. júl. 15. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
ha ilyen áron adják akkor inkább az új, én használtan vettem 100ezerért olyat ami újonnan 300ezer volt, nekem nagyon megérte
2011. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért akarják ennyiért eladni, mert jól akarnak járni. Majd lejjebb viszi, ha rájön, hogy nem megy el.
2011. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen árkülönbségért biztosan az újat választanám, azt akár a második gyerek is használhatja. Egy használtan vett kocsi nem biztos, hogy kibírná. Egy használt kocsiért félárnál többet biztosan nem fizetnék.
2011. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az eladó szempontját megértem: meg kell próbálni sok pénzért eladni, hátha. Mert igenis van egy-két ember, aki nem jár utána a dolognak és megveszi. Az meg az ő baja, az eladó meg ügyes volt.

Én épp tegnap adtam el egy rugdalózót 500 Ft-ért, mire kiderült a vevő 300 km-re lakik tőlem, és kérte, hogy postázzam a ruhát ajánlottam, ő meg átutalja a pénzt előre. A postával és az átutalási díjjal a kis rugi kb. 1100-1200 Ft lesz neki. na most nem értem ez miért érte meg neki, de ha ez valakinek jó...(ezt csak azért írtam, hogy lásd vannak még olyanok, akik nem nagyon gondolkoznak, mielőtt leütik a terméket).


Én nem vennék ilyen drágán használt babakocsit az biztos. Max. féláron.

2011. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*ajánlottan
2011. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, szerintem is akkor éri meg (vevő szempontból), ha harmad áron tudja megvenni a több száz ezer ft-os babakocsit. Én már a fele árat is sokallom egy használtért.

Első válaszoló nem Stokke-t vettél? Én is abba voltam beleszerelmesedve, de sok szempont nem felelt meg nekem, így lemondtam róla. Mondjuk azt is még használtan is 160 ezer körül kínálják... Szerintem sok...

2011. júl. 15. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:

NEM!!

Újat vettünk 50 ezerért 2,5 éve (ts-es).

Picit kevesebb miint a feléért adtam el 1 hónapja.

Én soha nem vettm és nem is vennék használt babakocsit, de gyerekülsét sem, szerencslére mások igen, máskülönben nem tudtam volllna eladni a babkocsit:-)))

2011. júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezen én is mindig meglepődök...hiszen mindenki tudja hogy amibe már akár egyszer is megsétáltattad a babát (hasonlóképpen az új autóhoz) az már sokat veszít az értékéből..

Én kifejezetten nem szép dolognak tartom kihasználni ezt hogy esetleg más nem néz annyira utána, nálam ez nem az "eladó milyen ügyes volt" kategória, hanem kicsit átverés de mindegy:)

Persze értem én hogy a vevő is felnőtt ember, el tudja dönteni mire ad ki annyi pénzt, de nekem akkor se szimpatikus ez:)

Ruha vagy rugi esetében pl. nekem is volt olyan hogy postázva már annyi volt csaknem mint egy új de én ezeket csak akkor veszem meg, ha kifejezetten azt kerestem azt a fazont-mintát akármit, amit tudom hogy újonnan se találnék a közelünkben plusz se időm se semmim utánajárni hogy hol lehet újonnan olyat kapni, és akkor alig használtan megveszem mondjuk így postáztatva.

Adtam már el alig használt babakocsi szettünket is, de annak is előtte utánanézek hogy mennyiért kapni momentán..

mert az eladók szoktak azzal védekezni hogy dehát ők mondjuk 120 ért vették.....hát az lehet, de közben meg már mondjuk megkapni a szettet 90 ért is mondjuk akkor ne akarjon már 100 ezret a használtért.

2011. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is inkább átverés kategória...

Én is úgy gondolom, ha már egyszer kitolták benne a picit akárhova is, annak már lezuhant az ára legalább a felére, hiszen már használt babakocsi.

Akkor úgy látom nem csak én lepődök meg ezeken az árakon...

2011. júl. 15. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!