Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföld vagy itthon? Menjünk...

Külföld vagy itthon? Menjünk vagy maradjunk?

Figyelt kérdés

5 hónas a kisfiam, párom most tudta meg hogy Belgiumba mehetne 1 évre kiküldetésbe, családostul. Jó fizu, lakás, kocsi stb...

Most rendezkedtünk be itthon, terveztük a jövőt. Anyukámhoz költöztünk, de külön házba. Egyedül van ő is és ezért jöttünk ide haza.

Én nem tudok angolul, ha baja lesz a gyereknek kihez fordulok ott, nem tudom mit csináljak. Ha elengedem nekem is mennem kell mert a házasságunk tuti nem bírja majd ki a távházasságot. Ha meg nem engedem el akkor se pénz se semmi, és még én fogok hallgatni hogy ha elmentünk volna most jobb lenne. Teljes káosz most minden.

segítsetek!!!!!!!


2009. márc. 31. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a helyzeted,hasonló cipőben járunk.

Gondolom Te sem szeretnél itthagyni mindent ,de a pároddal is szeretnél lenni. Én így vagyok. Mondjuk nekem még a pocimba van a baba.

Mivel 1évről van szó,szerintem menjetek. Itthon lehetetlen megélni,nem mindenkinek adatik meg,h kimenjen. Sok sikert kívánok nektek!

2009. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek! Mi is voltunk kinn fél évet, igaz gyerek nélkül, de ha most lenne lehetőségünk, kimennénk, a mi lányunk is 5 hónapos. Nagyon-nagyon sok magyar van kinn, többek között magyar orvosok is. Van Magyar Ház, az interneten több fórum a kinn élő magyaroknak. Tudom hogy egy kicsit ijesztő - én is majd bef...tam, úgy féltem kimenni - életem első hosszabb külföldi tartózkodása - de mostanáig visszavágyom. Egy biztos, nagyon erős kapcsolat próba, hisz ott kinn az elején csak egymásra számíthattok. Szóval én azt mondom, hajrá! És csöndben irigykedem... :) Imádtam Brüsszelt! Hidd el, egy teljesen más életforma... Legalábbis nekünk azt volt. Nyugi volt, rengeteget kirándultunk stb.

Írd meg majd, hogy döntöttetek!


[link]

[link] (magyar vonatkozás)

2009. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék. Anyumat is vinném, vagy próbálnék teremteni olyan lehetőséget, hogy hosszabb időt kint tudjon velünk tölteni. Így segítségem is lenne, Ő sem maradna egyedül, tehát, nem maradna indok az itthon maradásra.
2009. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mennék. Tényleg, anyudat nem tudjátok vinni? Így te sem lennél olyan egyedül, és nyelvet borzasztó gyorsan lehet tanulni kinn. Itthon meg elég szar lesz most a helyzet minden szempntból, úgyhogy kinn talán még félre is tudtok tenni és talán egy jobb országba térhettek vissza.
2009. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Anyumat nem tudom vinni, szívbeteg és egy utazást nem kockáztatok meg. Azt se tudom hogy monduk majd el neki hogy ne kapjon infarktust. Pici unoka, lány , veje, itthon végre azt most meg cuccolunk. kemény dió.

Azt hiszem Antwerpenben lesz lakás. De minden képlékeny. CSak a tudat hogy megyünk. Nagyon félek.

2009. márc. 31. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, én a helyedben mindenképpen a férjeddel mennék. Én Belgiumban élek, és nem olyan vészes a helyzet, mint gondolnád. Mondjuk nekem annyi előnyöm van veled szemben, hogy értem a nyelvüket. Viszont itt van magyar nőgyógyász, gyerekorvos, sőt még magyar bölcsi is. Én várandós vagyok, én is a magyar nőgyógyászt választottam mint a belgát, mert azért mégis csak jobb ha ilyenkor a saját nyelvünkön beszélgetünk. Én is sokat gondolkodtam előtte hogy jobb lenne otthon megszülni a babát és ott nevelni, mert számomra ott minden érthetőbb, de ha így döntenék nem látnám sűrűn a férjem, akinek muszály itt maradnia. Ezért döntöttem úgy hogy itt szülök, hogy mellettünk legyen majd, mert ez mindennél fontosabb szerintem. Különben is, 1 év nem sok idő, nagyon hamar el fog telni, főleg külföldön szerintem sokkal jobban telnek a napok. :-)
2009. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem lehet kérdés, hogy mentek! Angolul pedig meg tudsz tanulni.
2009. ápr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a bíztatást.

kicsit lenyugodtam hogy a csald is pozitívan áll hozzánk.

Nagyon megilyedtem mert nem nagyon szeretek még nyaralni se elmenni idegenbe. De ahogy áll az ország talán jobb is ha elmegyünk.

2009. ápr. 1. 07:50
 9/9 octillery ***** válasza:

Mi is külfüldön élünk (Belgium) és én bizony belga orvost választottam magamnak. Nagyon kultúrált, helyben van, a doki 3 nyelvet beszél (sajna magyarul még nem).

Orvos miatt ne aggódj. Különben is, van neked párod, aki biztosan szívesen elkísér, ha szeretnéd, akár itthon-akár otthon :)

A pénzről annyit, hogy a "több" néha kevesebb, mint gondolnád. Az itteni minimálbérről otthon csak álmodozol, itt pedig nem nagyon tusz belőle kényelmesen megélni.

Érdemes megpróbálni, ha nem tetszik, még mindig megpróbáltad, legfeljebb nem sikerül.

2009. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!