Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok. Normális,...

13 éves vagyok. Normális, hogy gyereket akarok?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, gyereket akarok. Igen, nem vagyok normális. :S Ha lenne egy gyerekem, akkor legalább lenne valaki, aki igazán szeretne... Az embertársi viszonyain nem túl jók (azaz nagyon is rosszak), senkivel nem értem meg magam, nincsenek barátnőim, utál mindenki. Borzasztóan fáj a szívem, hogy legyen egy pici babám aki az én gyerekem, akivel lehet törődni, és aki szeret. Ez miért van? És hogy lehet ezt az érzést eltűntetni? A végén még tényleg szülök egy gyereket... Tudom, hogy a gyerek nevelés nem olyan mintha babákkal játszanék, de én a peluscserét stbt is elvállalnám... És légyszi, ne olyanokat válaszoljatok, hogy gyerek vagyok még, és elkelne egy atyai pofon, meg ennyi idősen még JÁTÉKbabáznom kéne, meg tanulnom... Nem azért írtam ki a kérdést, hogy leoltogassatok. :S Köszi.
2008. febr. 27. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz te igazán gyereket. Legalábbis nem a megfelelő okból. Ahogy te is írtad, azért szeretnéd, hogy legyen valaki, aki igazán szeret. Nem ez a megoldás. Meg kell próbálnod stabilizálni a kapcsolataid az emberekkel. Akár járj el új közegbe. Ha 13 vagy, most leszel majd hamarosan középiskolás, nem? Talán gondolkodj egy távolabbi városon, ahol kolis lehetsz, és tiszta lappal indulhatsz. Ne így állj hozzá, hogy téged senki nem fog szeretni, mert megérzik az emberek rajtad és valóban nem töltenek el veled szívesen időt. Magabiztosság kell (persze egészséges szinten) és így a kisugárzásod is pozitívvá válik.

Gondolj csak bele. Ha valaki azért szül gyereket, hogy végre valaki szeresse, milyen érzés lehet az magának a kisgyereknek? Ha pl. a te anyukád csak rád támaszkodna ilyen téren, minden szeretetet tőled várna el, és akár 'rádtelepedne'? Nyomasztó lenne.

2008. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
én ugyanezt éreztem, mikor annyi idős voltam. Amikor láttam egy anyukát tolni a babakocsit, mindig epekdve néztem. Mindenki kiröhögött. Aztán kinőttem, de hogy hogy nem tudom már. Mára már 26 vagyok, és most már próbálkozunk is a babával, de még nem sikerült. :(
2008. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ugyanilyen érzéseim voltak. Ez teljesen normális, a nemi érettséggel, a hormonváltozásokkal is jár. Persze a környezeted is sok befolyást gyakorol ezekre az érzésekre, elmélyítik vágyaidat. Neked nem atyai pofon kell, meg játékbaba, hanem egy hosszas gondolkodás. Egyetértek a koleszos megoldással. Valóban az kell neked, hogy kiszabadulj az eddigi környezetedből. És most nagyon általános dolgot fogok írni, ami biztos nem fog tetszeni, de abban biztos lehetsz, hogy el fogják venni a gyerekedet, hiszen miből fogod eltartani? Vagy szülsz a szüleidnek? Én ezt nem akartam, ezért vártam. 23 évesen szültem az elsőt. És nem bántam meg, mert a középiskola nekem is sok változást hozott az életemben. Sokkal jobb lett minden. Persze a vágy nem múlt el, de sok más dolog történt velem, ami egy kicsit elvonta a gondolataimat.

Kitartást!!

2008. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először próbálkozz egy kiskutyával. Feltétel nélkül imádni fog. A gyerkőcöt nagyon megbánnád!
2008. febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
NEM!!!!!!!!!!
2008. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
hát édesem én se vagyok még öreg de nekem biztos lesz igy 19 évesen hála istennek meg tehetem mert már 4 éve dolgozom!szerencsére agyilag se vagyok gyerek és ezt nem csak én mondom és ne is haragudjatok nem nagy képüségböl irom!de ha van mér valakinek anyagi háttere élet kápes meg ki élte magát és tudja mik a tervei meg tisztába van saját magávak utánna el gondolkodhat a gyereken!egy gyerek na tegye tönkre egy másik gyerek életét!szoval szerintem nem!
2008. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
hát akérdésedből kiderül hogy 13 vagy... és azis hogy lány, na éppen fiú vagyok de sztem se lenne jó ötlet egy baba... pl miböl tartanád el... utána hal nevelnéd? hát ez tudom hogy nem jó válasz... de ha megértést szeretnél akkor megértelek mert énis így vagyok vele...
2008. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én 19 vagyok és fiú és én is azt érzem, hogy de jó lenne ha lenne egy gyerekem úgy szeretgetném meg mindig törődnék vele meg gondoskodnék róla jó érzés lenne, ha lenne saját gyerekem és nem azért, mert nincsenek barátaim vagy ilyesmi hanem csak ezt érzem folyton. De ez nem azt jelenti, hogy neked most szülni kell még 13 évesen még gyerek vagy nincs munkád nem tudnád eltartani úgy is a szüleid gondoskodnának róla többnyire, szóval ne csinálj hülyeséget majd ha lesz biztos anyagi háttered csak akkor vállalj szerintem gyereket na puszi.
2011. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
78%
szia figyi én is így érzek de tudom hogy hülyeség én úgy foglalom le magam hogy ilyen kérdéseket olvasok babáknak szóló cuccokat nézegetek és már is jobb
2012. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!