Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » István nevű gyermeked vagy...

István nevű gyermeked vagy bárkid mikor ünnepli a névnapját?

Figyelt kérdés
Van ugye dec. 26 és van aug.20.... Férjem szerint, aki szintén István az igazi István nap dec. 26.... A kisfiúnk is István lesz, aki ha minden jól megy karácsonykor fog születni. Én ezért szeretném, ha aug-ban tartanánk majd a névnapját, a tesójáéval együtt, aki szintén augusztusi névnapos.... Szóval felmérést végzek, hogy tényleg minden István karácsonykor ünnepli a névnapját? :)
2011. jún. 27. 15:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az a szokás, hogy a katolikus Istvánok augusztusban, az evangélikusok decemberben ünnepelnek. De ha nálatok mindkét ünnep decemberre esne, sokkal jobb, ha inkább augusztusban tartjátok a kisfiadét.. Így nem halmozódnak az ünnepek, sajnos így sem fogod tudni majd később teljesen kivédeni, hogy ne karácsonykor akarják letudni a két ünnepet.
2011. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Biztos nem. Én is úgy gondolkodom, mint te. Mikor terhes lettem, megnéztem mire vagyok kiírva, és ahhoz képes eltoltan gondolkodtam nevekben. Első lányom június közepei, névnapja novemberben van. Második lányom márciusi, júni közepén van a névnapja (akkor együtt ünnepelnek).

Utálom, hogy együtt van a névnap a szülinappal...

2011. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
decemberben ünneplik
2011. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!