Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet újszülött leánynak azt...

Canyon kérdése:

Lehet újszülött leánynak azt a nevet adni Magyarországon hogy Briana?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 20:48
1 2 3
 11/27 N.Zs. válasza:
36%

Annyira szép magyar, magyaros, vagy magyarosan csengő, dallamos, változatos és még modern neveket is lehet adni a gyerekeknek, miért kell pont olyan választani, ami ennyire "kétes"?! Az egyediség miatt? Szerintem felesleges és az annak a kislánynak csak megnehezíted az életét azzal, hogy minden 2. embernek el kell ismételnie a nevét újra és újra, mert nem érti, nem ismeri, nem hallotta, nem jól írta, blabla...

Természetesen nem azt akarom ezzel mondani, hogy mint nagyanyáinknak (Rozi, Gizi, Teri, Mari - elnézést az érintettektől, találomra írtam párat, természetesen nem lekicsinylésből) adj nevet a 21. században születő gyermekednek, csak gondold végig a névválasztás későbbi lehetséges következményeit. Sok sikert!

(Szerintem azért írd meg, hogy mi lett végül a döntés) :)

üdv

2011. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem semmi baj ezzel a névvel.

Vannak ennél sokkal rosszabbak is amiért magyarázkodni kéne a viselőjének, de szerintem ez nem az a név!

2011. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
29%

A mai sok flancolós, majmolós MAGYAR embernek, miért kell minden (drogos, qrva, bűnöző és embergyűlölő depressziós és a stb.)klinikai esetes idegen személy nevét adni az újszülötteinek. Ezekre az ún. "celebekre" 10 év múlva már nem is emlékszünk, viszont egy magyar személynév már több ezer éves is lehet. Nem értem mi a baj a magyar személynevekkel, ezt érte el a nagy nyugati csatlakozás, vagy az amerikanizálódás? Úgy látom a cionisták elérték, hogy a MAGYAR-oknak ne legyen semmilyen identitástudatuk!

És ezen most lehet vitatkozni, de higgyétek el nem beszélek félre, csak mindenki nézzen utána.

2011. jún. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%
Á, de jó, már itt is el lehet kezdeni zsidózni? Hihetetlen, hogy manapság már bármilyen kérdésről ide lehet kilyukadni.
2011. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó előtti: gratulálok....


A [link] odlal szerint nincs ilyen név. Nem csak cuki kisbaba korában fogod mondogatni neki, hanem Őneki élete végéig viselnie kell.


Hangzása egyáltalán nem nőies és szerintem elég ronda név.

2011. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
79%
Az én fiamnak olyan nevet adtunk, hogy először a faluban mindenkinek egy öreg alkoholista jutott eszébe, aki felakasztotta magát. De minden csoda három napig tart, ma már erről a névről, itt mindenkinek a fiam jut eszébe, pozitív megítéléssel, és nem az öregúr:)
2011. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
39%
Csodaszép név, biztos sokkal különlegesebb lesz, mint a névadója! Csak gratulálni tudok.
2011. jún. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, miért nem tudsz szép magyar nevet adni neki. Jóhogynem Márlonbrandó nem lesz.
2011. jún. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Álljon meg a menet! Egy szóval sem írtam, hogy ezt szeretném adni. Egyszerűen csak megkérdeztem! De nagyon szépen köszönöm a lehordásokat!! "Jól estek"! Nem hiszem, hogy ezt a nevet fogom adni, egyszerűen csak eszembe jutott és megkérdeztem. Egyébként a rendes válaszadóknak köszönöm szépen a segítséget! :) Na, további szép napot!
2011. jún. 28. 16:17
 20/27 anonim ***** válasza:
25%
Aha, teljesen életszerű, eszedbe sem jut ezt a hülye nevet adni a gyerekednek, de azért mégis csak úgy megkérdezed, hogy lehet-e.
2011. jún. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!