Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van ez a babakötvény...

Hogy van ez a babakötvény dolog? Van, aki lejárta?

Figyelt kérdés

Ma felhívott egy fickó az államkincstártól, hogy kijönne hozzánk, és elmondaná, hogy milyen lehetőségek vannak a babakötvénnyel kapcsolatban. Hogy melyik pénzintézetbe lehet tenni, stb... Úgy tudom, hogy 40 000 Ft-ot ad az állam minden újszülöttnek, és ezt lehet különböző módokon befektetni.

Hozzátok is kimentek személyesen? Vagy egyedül intéztétek?

Mert első ránézésre azt gondolnám, hogy ez az ember, aki majd kijön, egy csomó mindent akar majd rám tukmálni. Nem jobb ezt mindenféle tanácsadó nélkül elintézni?


2011. jún. 22. 20:28
 1/7 anonim válasza:
4%

Vigyázz,nagyon !!inkább te menj a megadott címre!!

Esztergomban is a közel 300 gyermek "pénzét", babakötvényt

a volt fideszes polgármester MEGGYES T. eltüntette...

Szegény gyerekek ezt kapták a fideszes vezetésű polgármestertől.

2011. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nálunk semmi ilyesmi nem volt,nyitottunk a helyi takszöv.-ben egy számlát és havi 1000ft megy a leányzónak azt tudom hogy havi max összeg van,amit be lehet fizetni.
2011. jún. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet nem hallottam,hogy házhoz mennek.Küldtek levelet,amiben részletesen le van írva minden,és te eldöntheted,hogy akarsz-e számlát nyitni hozzá,és ha igen melyik banknál.
2011. jún. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be egy bank intézménybe baba okmányaival.

Én Takarékszöv.nél kötöttem le már a második babámét.

(az a biztos ha személyesen te intézed!!!)

Havonta fizethetsz be,le írás az Államkincstártól kapott értesítésén megtalálod.

Gyermekenként 42500ft.

Üdv:Erzsébet

2011. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bebattyogtam a Budapest bankba, és ott nyitottam egy számlát, erre utalta át az Államkincstár a 40ezret. Én a házalókat mind elküldtem, magam olvastam utána a neten a bankok hivatalos weboldalain a dolgoknak. Ezek az ügynökök hajlamosak a maguk javára szépíteni a dolgokat...
2011. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A házalókat mi is elküldtük a francba.

Akkor telt be nálam a bili, amikor vasárnap délben csörög egy pasas, hogy a babakötvény és kijönne.... Nem szoktam bunkó lenni, de őt akkor nagyon elhajtottam.

Majd beballagunk valamelyik bankba, és ott nyitunk számlát a gyerkőcnek.

2011. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nagyon (túlságosan is) bízom az emberekben, de azért azt nem gondolom, hogy az Államkincstártól menne ki hozzátok egy muki. Ők mindent leírtak/leírnak egy levélben, részükről ennyi. Szóval nagyon vigyázz!

Én egyik gyereknek sem raktam bankba, a MÁK-nál hagytam. A bankok nevetségesen alacsony kamatot adnak a törzstőkére, viszont a befizetett plusz pénzek után magasabbat. Mi úgy döntöttünk, hogy nincs még teljesen kiforrva ez a történet (pl. felhasználhatóság), így amit a gyerekeknek szánunk, azt egy külön, rendes bankszámlán gyűjtögetjük.

Egyébként bővebb infot itt találsz:

[link]

2011. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!