Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jut a legtöbb embernek...

Miért jut a legtöbb embernek egy öreg néni eszébe a Matild névről?

Figyelt kérdés
Vajon miért olyan öreges az a név? Nekem talán azért nem az, mert egy 7 éves Matildot ismerek.
2011. jún. 15. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a Margitról, fogalmam sincs, de nekem egyik sem teszik.
2011. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy kövér kutya jut róla eszembe mert én még csak egy Matildot ismertem életemben és az egy kövér kutya volt... Erről nem tehet az ember. De amúgy sem tetszik ez a név, egyszerűen ilyen érzésem van.
2011. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Régies név, azért.Pont mint az enyém.Már kislánykoromban is ódivatúnak számított.Már akkor is a Gabriella, Ildikó,Emese,Andrea voltak a divatos nevek.Az vigasztal, hogy ismerek 18 éves Jolánt.-:)
2011. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert egy időben kikerült a névadási divatból, és most a többség csak idős néniket ismer ezen a néven (pl. én is csak 2 70 feletti Matild nevű hölgyet tudok összeszedni a környezetemben). De ellenpélda, hogy ugyanitt elkezdett dívni a Janka név :)
2011. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
A Janka is szörnyű:-((
2011. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért,mert rég volt divat ez a név,és azok akiknek ez a neve,már többnyire megöregedtek.

Így vagyok ezzel én is,egyetlen rokonomat hívják így,ő is már nyugdíjas.

2011. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

MAr a 3. kerdest teszed fel(amit en lattam) ezzel a nevvel kapcsolatban.Ha tetszik valaszd ezt, de nem sok ertelme van oprankent kerdezgetni, hogy kinek tetszik.....

Lehet Matild Klotild Klotilda Tilda is a lanyod.;..tenyleg senki nem fogja megtiltani, de Neked kell eldonteni melyik tetszik legjobban....

2011. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Matild egy tengerimalac, nem egy öreg néni (nekem ez jut róla eszembe)
2011. jún. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nekem nem öreg néni jut eszembe róla,hanem az előző autóm,mert ez volt a neve.(Matild napon helyezték forgalomba,de ez utólag derült ki,azonnal matildnak kezdtem hívni,és utána derült ki:-)

én egy Matild nevűt ismerek csak ő 40 éves és mindenki Tildának hívja.

2011. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tetszik, akkor nevezd így a gyermekedet. Én most várom a másodikat és bizony Ó divatú neveket találtam, ha lány Ágota lesz, ha fiú János. Ez mindenkinek a saját dolga:-)
2011. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!