Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki Szegeden...

Van itt olyan aki Szegeden szült? (Minden érdekelne a kórházról)

Figyelt kérdés

Valószínű ,hogy Szegeden fogok szülni ,érdekelne ,hogy milyen a kórház,az orvosok,nővérkék ,a szobák és mit kell vinni?

Meg még az is jöhet ami eszetekbe jut! Köszönöm előre a válaszokat!:)


2011. jún. 11. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szegeden szültem mind a kettő gyerkőcömet.az elsőt a II.kórházban de ott már megszünt a szülészet.és a kisfiamat már a nőgyógyászati klinikán szültem.nagyom kedvesek voltak a szülésznők a gondozók is nem volt fogadott dokim de épp jót sikerült kifognom egy DoktorNőnél szültem,nagyom rendes kedves volt.szobák is elég jók.nemrég lettek felújítva,vannak több ágyas szobák de én szerencsére 4ágyasban voltam.hát vinni azt gondolom nem kell leírni mit kell vinned,az alap dolgokat türcsi 3-4db bugyik .betét stb...babának lehet vinni pelust de adnak ott is mikorra vagy kiírva??
2011. jún. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Okt. 13.!:)

2011. jún. 12. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Császárral szültem.A műtőben mindenki nagyon kedves volt.Az orvostól a beteghordóig.A megfigyelőn feküdtem 3napot,ott volt egy goromba éjszakás nővér,de nem volt vészes.Amikor lekerültem a csecsemő osztályra,egyedül voltam egy szobába.Vagyis a picimmel.Nem volt szoba társunk.Végig velem volt a babám,fürdésre vitték csak el.És én adtam be ha tusolni vagy wc-re mentem vagy ha látogatók jöttek.Nem bántott ott senki,de őszintén megmondom nem tetszett a hozzáállásuk és viselkedésük.Fogadott orvosom volt.Nem rossz,de lehetne jobb is.Tök hülyének nézik az első gyermekes anyukákat.Hátad mögött megy a pofa vágás,stb.De majd ird meg tapasztalatodat.
2011. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is császárral szültem, az operált osztályon elég pokrócok a nővérek és a csecsemő osztályon is. Volt dokim, szülésznőm egyébként nem volt fogadott, azok normálisak voltak. Én kértem 1 ágyas szobát, az jó volt, saját tusoló, wc, hűtő, tv, mit egy panzióban. Nekem is kint volt a babám.

Ha császár van kilátásban, én a hálós bugyit ajánlom, minden más kényelmetlen. Én inkább voltam a benti hálóingben, kényelmesebb volt nekem. A babának nem kellett semmit bevinni, csak a hazajövős ruhákat.

2011. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kérd nyugodtan a benti védőnők segítségét, nagyon szívesen segítenek, csak kérni kell!
2011. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szülőszobán van 3 családi szoba és 3 hagyományos.

A szülésznők nagyon aranyosak, segítőkészek, támogatók.

A gyermekágyon 3 ágyas szobák vannak és egy 10 ágyas. Volt szerencsém mindkettőhöz, a 10 ágyast hagyjuk. A wc/tusoló általában nagyon gáz, elvileg takarítják, de undorító. Van 2 fizetős szoba, ezek egyágyasak, wc-vel, tusolóval, tv-vel, oda látogatód bármikor bemehet, ezeket előre foglalni kell.

Látogató az osztályra nem mehet be, babát üvegajtónál tudod megmutatni.

Nem bababarát elnevezésű, ha nem szólsz, hogy ne adjanak pótlást a babádnak, simán kiviszik szopira betápozva. De ha szólsz, azt felírják a táblára és betartják. Végig veled lehet a baba, kivéve 12-15 óra között, ekkor van a fürdetés, gyerekorvosi vizsgálat.

Egész nap van program, hol a védőnő megy, hogy a gyógytornász, anyakönyvvezető, fotós, valami mindig van.

A nővérek nem túl segítőkészek, de a védőnők igen, ők viszont csak hétközben vannak, hétvégén a fű se nő.

A büfé nagyon drága a kaja sz@r, négy nap alatt az összes szoptatás alatt nem ajánlott kaját felszolgálták, pl karalábéleves, kelkáposzta főzelék.

2011. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Napi 3 db pelenkát adnak, törlőkendő és popsikrém van kirakva a kórtermekbe, ha elfogy adnak.

A babák pólyában vannak, egy rékli van alatta rajtuk, vihetsz saját ruhát, de fürdetés előtt célszerű a kórházit visszaadni mert elkallódik.

Egy csomag betétet kapsz szülés után (nem lesz elég) maradhatsz kórházi hálóingbe, ha véres lesz, kérhetsz tisztát naponta többször is (első két napban célszerű, mossanak ők)

Az épületbe 12 éven aluli látogató nem mehet be, csak a portára, oda le kell menned, ha ilyen van.

Császár után 4, sima után 3 nap után mehettek haza, de ha délután 4 után szülsz, akkor a köv. nap az első.

Ha a baba besárgul a csecsemőosztályon van inkubátorban, nem a kórteremben, akkor 3 óránként hozzák szopizni.

Éjjelre beadhatod, és kérheted, hogy szóljanak ha felkel enni, vagy ha van lefejt tejed (ez kb. 2-3. napon valószínű) kérheted, hogy etessék meg azzal, ha nagyon ki vagy merülve és inkább aludnál.

Ha van konkrét kérdésed, írj, 2010. szept és 2008 nov-ben szültem.

2011. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia,


én is 2008 novemberében szültem :) ritka, de meg voltam elégedve mindennel!! mondjuk talán azért, mert láttam, hogy itt nálunk Szerbiában milyen állapotok uralkodnak!! ehhez képest a szegedi kórház egy kánaán!! persze voltak kicsit pokróc nővérek, de nem harapják le a fejed!! végül is felnőtt nő vagy, neme gy gyerek. én kérdeztem folyton, válaszoltak, segítettek, nagyon kedvesek és türelmesek voltak!! az orvosom fogadott volt, a szülésznőm nem, de akkora szerencsém volt, egy angyalt fogtam ki!! az osztályon 3 ágyas szobában feküdtem, ami nagyon jó volt!! tiszta volt minden, cserélték az ágyneműt, hoztak másik hálóruhát, ha kellett. én vittem mindent a kicsinek és magamnak is. szerintem rendben volt bent minden!!


Ági

2011. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!