Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkaviszonyt jobb fenntartani?

Munkaviszonyt jobb fenntartani?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok,januárba születik a másik babám.A munkahelyemen tegnap szóltak,hogy a céget eladják,új iroda lesz valahol,ezért jobb lenne ha megszüntetnék a munkaviszonyom.Mert lehet utána ha lejár a GYES nem lesznek meg már a papírjaim.....De mivel jön a kis tesó szerintem jobb ha van munkaviszonyom,mert gondolom TGYS,csak akkor jár.Mit tanácsoltok??
2011. jún. 7. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mi az, hogy nem lesznek meg a papírjaid?! Szerintem mindenképpen tartsd fenn a munkaviszonyodat, ez ellen a cég sem tehet semmit. Gondolom lesz egy jogutódja, mivel új irodáról is írtál. Nekik kell tovább vinni a te ügyeidet.
2011. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

jobb bizony

nem mind1 h gyest vagy gyedet kapsz...

2011. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám fel a munka viszont.

Neked is van minden papírból másolatod, legalábbis gondolom én kaptál, mikor szerződésedet aláírtad vagy voltak kiegészítések/módosítások.

Amúgy, teljesen mindegy, hogy a cég elköltözik -e új irodába vagy megváltozik esetleg 1 betűvel is a neve: a munkaszerződéseket és minden ahhoz kapcsolódó anyagokat meg kell őrizniük. Megsemmisítést nem lehet alkalmazni, így a legtöbb munkahelynél (mint nálunk is) van irattár kibérelve és 25 áruház+központ minden egyes papírja ott hever a régebbi időktől.

2011. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne szüntesd meg a munkaviszonyt.

Csak akkor szűnne meg amúgy, ha jogutód NÉLKÜL szűnik meg a cég, a te esetedben ez nem áll, vagyis rendes felmondást az új tulajdonos sem közölhet veled.

Semmit ne írj alá.

2011. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma már azt mondták,hogy az új tulaj majd felmond!!Hát erre kíváncsi leszek.....
2011. jún. 8. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:

nem mondhat fel,hisz védett időben vagy,és leszl amig az uj jövevény be nem tölti a 2 évet ,és utána köteles visszavenni,meg ami törvényt addig hoznak


alá ne irj semmit

2011. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!