Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszvesz-es anyukák, hogy...

Teszvesz-es anyukák, hogy vannak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

1.Van egy napernyő, amit kinéztem, a képen zöld, de írja alatta az eladó, hogy van bordóban is.Ha lenyomom, és elmegyek érte akkor kérhetem a bordót is, vagy mivel a zöldet nyomtam le,ezért azt kell elvinnem?

2.Tesóm szokott külföldről rucikat küldeni fiamnak, de ami nem jó, azt eladhatom itt simán?Van ami új, de általában nincs rá garancia, mivel kint is leértékelve veszi.Szóval mindent feltőlthetem simán?Igazából lehet ez buta kérdés, csak azért kérdezem, mert nem tudom hogy működik ez az egész.Én hogy adózok az ott megszerzett jövedelemből?Vagy nem kell, ha eladom, és megveszik, akkor a megszerzett pénz teljesen "tiszta"?

Huuu ez tényleg lehet nagyon hülye kérdés, de gőzöm sincs hogy működik:)

Megköszönöm, ha válaszoltok.


2011. jún. 5. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok anyuka, de elmondom:

1. Ha azt írja, hogy bordó is van, akkor a leütött zöld nemcsak a zöldre vonatkozik. Ha csak az lenne végül, akkor nem vagy köteles átvenni. (Előtte azért kérdezz rá.)

2. Mindent eladhatsz, csak tüntesd fel, hogy nincs rá garancia, de az állapotáról adj részletes és valóságos információt és tegyél fel jól látható képeket a cuccokról.

3. Az alkalomszerű, internetes kereskedelem szabálya az, hogy az így értékesített termék (az adóévben) 200.000 Ft-ig adómentes és az így szerzett jövedelmet az adóbevallásban nem kell szerepeltetni.

2011. jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi:)és az a fölötti értékesítésnél már kell adózni?
2011. jún. 5. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elso valaszolo tokeletesen leirta.

Meg annyit hozzatennek, hogy a jovedelemre vonatkozik, azaz a haszonra a 200 ezer forintos hatal, nem a bevetelre.

Tehat annak a kulonbozete, amennyiert te megvetted, illetve eladtad a haszon, ez osszesen lehet max 200ezer maganszemelynel.

Azt, hogy neked mennyibe kerult vagy igazolod szamlaval, ha nem tudod szamlaval igazolni, akkor pedig ugy remlik alapban az eladasi ar 75%-at szamoljak a beszerzesi ertekednek, tehat a 25%-a haszon.

2011. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az innen származó jövedelmed meghaladja a 200 ezer Ft-ot, akkor a 200 ezer Ft-ot meghaladó jövedelemrész után 25 %-os adót kell fizetni. Tehát, ha 300 ezer volt, akkor csak 100 ezer után kell 25 ezer Ft-ot befizetni.
2011. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. jún. 5. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező


annyit én még hozzátennék, hogy ha írta, hogy van bordó is, inkább érdemes rákérdezni, hogy ha megveszed kérheted azt a zöld helyett, mert az is lehet, hogy a bordót meghirdette másik aukcióban és akkor te csak a zöldet kaphatod meg. Ezért van a kérdés az eladótól lehetőség, ahol mindent érdemes inkább megkérdezni, mégha butaságnak is gondolod (tudod inkább kétszer, mint egyszer sem) így elkerülhetőek a félreértések.

2011. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben, megkérdezem, köszönöm!
2011. jún. 5. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!