Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számithatok? Hogy járnék...

Mire számithatok? Hogy járnék jobban anyagilag? (aki tud kérem számokkal is irjon konkrétumokat)

Figyelt kérdés
Főiskola után dolgoztam egy évet, aztán 2009.12.25-én megszületett a lányom. Tgyást kaptam és azóta gyeden vagyok vele. Viszont a gyedem lejár idén decemberben. Úgy néz ki kistesó érkezik (várhatóan 2012. február elején). Tehát arra a másfél hónapra kb. mit igényeljek? Menjek táppénzre? Igényeljema gyest majd szülés után mondjam le? Vagy vegyem ki a szabikat ha lehet? Egyáltalán mennyi szabi jár nekem? (25 vagyok most, jövőre 26, amikor elkezdtem dolgozni 83.000 volt a bruttóm, de szülés évében a nyáron már 100.000 volt. Jelenleg 60-62.000 körül van a gyedem.
2011. jún. 5. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, amit leírtál, arra mind van lehetőséged. Arra az időre mehetsz táppénzre, kiveheted a szabikat, vagy igényelheted a gyest.


Ha gyest igényelsz, akkor arra az időszakra havi 28500Ft-ot (kézbe 25650) kapsz.

Ha kiveszed a szabikat, és a béred 100 ezer, akkor a szabi alatt ezt a bért fogod kapni.

Szabi a tgyás idejére és a gyed első évére jár, plusz az esetlegesen szülés előtt ki nem vett szabadságok (20 nappal számolva kb. 29 nap szabi jár - ez egy nap híján 6 hét).


Ha táppénzre mégy, akkor a táppénzed alapja ugyanaz lesz, mint amennyi a gyeded alapja volt. Ha 100 ezer, akkor annyi, vagyis csak nagy vonalakban számolva a táppénz bruttó 60 ezer, adójóváírással meg nettóban 100Ft-al kevesebb, mert csak szja-t kell levonni belőle.


A gyeded ugyanannyi lesz, mint most. A tgyásod alapja is ugyanaz lesz, mint a táppénznek, de az nettóban több lesz.

2011. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget. akkor valószinűleg a szabis megoldás lenne anyagilag a legjobb arra a rövid időre ha megoldható a cégnél.
2011. jún. 6. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!