Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól van ez így kiszámolva?...

Jól van ez így kiszámolva? Most kaptam először táppénzt.

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a fizetési papíromat. Nem tudom jó-e ez így. Idén egy napi szabadságom 5335 Ft; betegszabadság 4268 Ft. A táppénzem csak 2283 Ft egy napra. Ezek bruttók.

Jövő hónapban már csak táppénzt kapok. Ebből még vonnak le valamit?

A Tgyásom mennyi lesz? Még kevesebb?


2009. márc. 19. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A táppénz alapja, nem a jelenlegi hanem a jogosultságot megelőző év átlag keresete. Két év folyamatos munkaviszony esetén az átlag kereset 70 %-a, egyébként csak 60 %. Táppénzből csak adóelőleget vonnak. Tgyás-t is hasonlóan számolják.
2009. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2007.03.06 óta dolgozom itt, előtte gyesen voltam, közben másik munkahelyen volt munkaviszonyom ( s utána is; gyes mellett dolgoztam).

Ki tudja valaki számolni, konkrétan mennyit kapok a jövő hónapban?

2009. márc. 19. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha megírod, hogy 2008-ban összesen mennyi volt a bruttó kereseted (13. havival, prémiummal stbstb együtt), akkor én kiszámolom neked. Ezt pl. az év végi adóigazoláson találod meg.
2009. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az adóigazolás alapján: 1252421 Ft a bérjövedelem.

Nem tudom, az számít-e, hogy volt 15 nap betegszabim + 11 nap táppénz, meg a gyerekre volt 26 nap táppénzem.

Ha ki tudod számolni, nagyon megköszönöm!

2009. márc. 19. 14:05
 5/5 A kérdező kommentje:

Esetleg azt meg tudnád mondani, hogy ha ebben az évben 13 ledolgozott napom van + 1 fizetett ünnep (5335 Ft); erre van kb 130000Ft-om; 15 nap betegszabim (4268 Ft/nap; a többi táppénz lesz, GYED-et pedig csak jövőre kapok, akkor kb mennyire számíthatok (Jobban járok, ha kiveszem tgyás előtt a szabit, vagy nem?)


Nagyon-nagyon köszönöm, ha tudod a választ!!

2009. márc. 19. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!