Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS után mit vehetek igénybe?

TGYÁS után mit vehetek igénybe?

Figyelt kérdés
Jelenleg 70 ezer ft jár egy hónapra 2 év munkaviszonyom után.
2011. jún. 3. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tgyás után a Gyed-et kell megigényelni.
2011. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ennek mennyi az összege és meddig jár?

+ kérdésem: párom esetleg megigényelheti, mert úgy néz ki, hogy visszamegyek dolgozni és ő maradna itthon a gyerekkel - 4 hós a babánk.

2011. jún. 3. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
A tgyás a fizu 70%-a, a gyed pedig a fizu 60%-a, tehát a gyede pár ezerrel kevesebb lesz, mint a tgyás. Igen a férjed is elmehet gyedre a babával, csak akkor el kell intézni a papírmunkát, átjelenteni, ilyenek. A baba két éves koráig jár, hacsak nem adod 2 éves kora előtt bölcsibe.
2011. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

A gyed összege ugyanannyi, mint a tgyásnak, csak ebből 10% nyugdíjjárulékot is vonnak, és van maximuma. Az igénylést megelőző naptári év napi átlagának a 70%-a/nap, de max. havi br. minimálbér kétszeresének a 70%-a.


A párod is igényelheti, ha lejár a tgyás, feltétele ugyanaz, mint neked: a baba születése előtti két évből min. 365 biztosítotti nap, az igényléskor élő biztosítási jogviszony. Ha ez megvan, akkor neki kell igényelnie, a munkahelyén fizetés nélküli szabit kell kérnie, mellette keresőtevékenységet nem lehet folytatni. Annyi napig jár, amennyit az igénylést megelőző két évben biztosításban töltöttél, de max. a gyerek 2 éves koráig jár.

2011. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, első vagyok. Akkor az hogy van, hogy én terhességem előtt fél évet dolgoztam, előtte még munkanélkülin sem voltam. A gyerekem már nemsokára 2 éves lesz, és még a mai napig kapom a gyedet, a gyerekem 2 éves koráig?
2011. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az úgy van, hogy 2010. május 1-el változott a jogszabály. Akik előtte igényelte meg a gyedet, annak még 180 nap kellett és automatikusan a gyerek két éves koráig járt. Aki 2010. május 1 után, annak már 365 nap kell és annyi napig jár, amennyit az igénylést megelőző két évben biztosításban töltött, de max. a gyerek két éves koráig.
2011. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, köszi a választ.
2011. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!