Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből számítják és mennyi...

Dóra1983 kérdése:

Miből számítják és mennyi lesz a gyedem?

Figyelt kérdés
2004-óta folyamatos munkaviszonyom van.2011. jan.1.-ig 4 órás munkaviszonyba minimálbér felére voltam bejelentve.2011 jan.1-től bruttó 100EFt-ra emelték a fizetésem. Közbe terhes lettem és orvosom táppénzre küldött Máj.1-től. Gyerkőccel Dec.10-re vagyok kiírva. Miből számítják a gyedemet?
2011. jún. 1. 22:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit leírtál, maradnod kellett volna még a munkában két hónapot, hogy normális pénzt kapj.


Mivel 201-ben volt csak 180 bérezett napod, így az akkor kapott 4 órás, fél minimálbér lesz az alapja a táppénznek. És mivel 2011-ben nincs bérezett napod, így a tgyás és a gyed alapját a korábban kapott ellátás (táppénz) alapját figyelembe véve kell megállapítani - vagyis azoknak is a minimálbér fele lesz az alapja. Kb. annyit kapsz, mintha gyesen lennél.


Nem lehet megoldani, hogy még 60 napot dolgozz? Mert akkor meglenne a 180 bérezett napod idén, és a gyedet az alapján számolnák ki.

2011. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!