Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adják el a sok jó...

Miért adják el a sok jó ruhát? Azok az anyukák, akik első gyermekük után eladják a gyermek ruháit, miért teszik?

Figyelt kérdés
Sokan vállalnak másodikat, és akkor meg sírnak, hogy egy vagyon a sok ruha a gyereknek. Nem lenne egyszerűbb a kicsiről megtartani a ruhákat?
2009. márc. 17. 21:34
 1/8 Nikcsi ***** válasza:
94%
Szia! Nekem van egy fiam,de szeretnenk meg legalabb ket gyereket. En ugy csinalom, hogy ami viseletesebb, vagy annyira nem tetszik azt vagy kidobom, de inkabb eladom az ebayen(Angliaban elek). En ott szoktam javareszt ruhat is venni neki, mert nagyon olcso es javareszt sose hasznalt, vagy nagyon megkimelt. Igy nem sajnalom annyira. Meg ugy vagyok vele hogy azokat a darabokat amik nagyon tetszenek, vagy unisex megtartom (eleg sok ilyen van) es ha jon a kovetkezo majd eloszedem es meg atvalogatom. De biztosan fogok venni a masodiknak is ujat, mert azert o is megerdemli. :) Szoval a kaposzta is megmarad es a kecske is jollakik. :)
2009. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Egy gyerekről is rengeteg ruha összegyűlhet és nem mindenki szereti/tudja tárolni. Úgy van vele, hogy ha majd cska évek múlva szeretne másik babát, addig is minek tárolja.

Én sokat kölcsönadtam (addig sem nálam álltak) .

2009. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Én is csak a favoritokat tárolom. Csak 5-6 év múlva esedékes a tesó, nagyon pici a lakásunk, el se férne. És jól jön most a plusz pénz az új rucikra, mert csóróság van nálunk nagyon.
2009. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csóróság van,én épp ezért tartom meg a ruhákat,mindet,még ami viseltesebb azt is,itthon,családi házban mászni,tökéletes,és örülni fogok ha nem kell annyi újat venni,pont ezért,persze szerencsénk van,hely az van bőven,így mindent elrakunk.Ettől függetlenül persze vannak szép ruhái,nem jár utcán rongyokban,de én nem szeretem egyből kidobni őket.Most olyan helyzetben vagyunk,hogy mindent meg kell becsülnünk.

Akik meg eladják,gondolom ahogy írták vagy annyira valóban nincs helyük,pl. egy kis panelban,vagy megengedhetik maguknak majd az újat,mondjuk ismerek olyat,aki megengedheti magának hogy mindig újat vegyen,és a 3.nak is megtartja az első kettőről ami volt,végülis ha olyan állapotban van,miért ne.

2009. márc. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Es vannak olyanok is mint en, akik mar nem akartak es nem vartak tobb babat. 2 gyermekem utan elajandekoztam mindent,''hogy nekem mar tobb nem lessz''.Aztan tessek puff 15 ev utan hamarosan megerkezik a mi kis Mayacskank.

Ja es most mindent megtartok 1.Szeretnek gyorsan meg egy tesot neki. 2. Lassan kozelednek az unokak is.

2009. márc. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Én tároltam egy darabig,de amikor 3 éves volt a fiam,elváltunk...ma a nagy 17 éves,és lett egy tesó,aki most 10 hós.Fiúk,jó lenne egy kislány is...ezért biztos,ha összejönne fel kellene újítani a ruhatárat,és sok alig használt ruha menne a "levesbe".
2009. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A 6:53-snak! Remélem könnyű szülésed lesz, és sok sikert a kistesóhoz, és boldog babavárást!

Mindenkinek köszi a választ! Én nem tudnám pénzért odaadni valakinek azt, amit mi is úgy kaptunk. Azokat, amik ezek közül nem tetszettek, odaadtam a vöröskeresztnek. Nem akartam hasznot húzni másokból.

2009. márc. 18. 13:44
 8/8 anonim válasza:
0%

A legtöbb anya megtartja, én is rengeteg göncöt örököltem a bátyámtól.De szerintem ilyen divatozó pláza cica szerű anyák csinálnak ilyet, mert azt gondolják, hogy

"az már ódivatú, régi meg hogy rég kiment a divatból."

2010. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!