Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítenél megfogalmazni egy...

Segítenél megfogalmazni egy levelet - nem akarom felvenni a munkát?

Figyelt kérdés
Szóval az a lényeg, hogy jún. végén lejár a gyedem, a kistesóval pedig szept. 1-re vagyok kiírva. A munkaügyes telefonon gyorsan elhadarta, hogy írjak az igazgatónak egy levelet, írjam le, hogy nem szeretném "felvenni a munkát" arra a kis időre, hanem szabira, majd táppénzre mennék. Sose gondoltam volna, hogy ebben az esetben "kérelmet" kell írni. Hogy fogalmazzam meg??
2011. máj. 30. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Igazgató Úr /Nő!

Alulírott xy azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy a gyed-em lejártát követőn szeretném a gyed ideje alatt felhalmozott szabadságaimat kivenni mivel 2011. szeptember 1.-én várom a második babámat.

Köszönettel:xy

2011.05.30.

2011. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én még beleírnék olyasmit, hogy megértését előre is köszönöm, vagy valami olyan mondatot, ami pozitív elbírálást eredményezhet.
2011. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem is várnál babát, akkor is először ki kellene adniuk a szabit, úgyhogy szerintem annyira nem kell udvariaskodni.

De így jársz a legjobban? Nem értek hozzá igazán, de meg kellene kérdezni egy szakértőt, hogy elkezd-e a gyest, vagy így jársz jobban, hogy a szabikat kiveszed és elmész tp-re. Mert most a gyed után gyesen lennél. Az új törvények miatt nem vagyok abszolút képben. De nem értem, hogy miért nem a gyest kezded el, vagy ezt javasolták?

Nálam pl. abszolút nem volt képben a munkaügyes sem, nem értették, hogy miért akarom a tgyást a szülés előtt elkezdeni.

2011. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha elkezdem a gyest, akkor utána már nem lehetek gyeden, és nem mindegy, hogy 50 e forinttal kevesebbet v többet kapok. Nekem még bekavar a szülési szabadság is, nem értem azt sem, mert az mondták ne kavarjak be vele (bocs a szóismétlésért), vagyis ne vegyem igénybe 4 héttel hamarabb. De akkor igazából a tgyás 1. hónapját hívják szülési szabadságnak? váááááááááááá
2011. máj. 30. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a szülési szabit veszed ki a munkahelyeden és arra jár a tgyás. Én annak idején bementem az OEP-hez, hogy segítsenek. Én tudtam jól, de annyira erősködtek a munkahelyemen, meg a védőnő is. Talán menj be, vagy fel is hívhatod őket.
2011. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom az új törvényket, de jár neked tp egyébként?
2011. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, jár a tp, mert a gyed folyamatos munkaviszonynak számít.
2011. jún. 1. 12:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!