Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdések, nevekről (? )

Kérdések, nevekről (? )

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van a nevekkel kapcsolatban,de ezért nem fogom mindet külön kiírni, ha akarsz válaszolsz mindegyikre, de nem muszáj.Amúgy nem azért kérdezem mert gyerekem lesz hanem csak úgy (majd ha lesz egyszer,meg persze kíváncsiság) :D

-1.

Ezek olyan nevek amiket második névként tudok elképzelni, mert magukba csak addig jó amíg a név viselője gyerek,de utána már nem igazán pl:komoly üzletasszonyhoz nem illenek, és még becézni sem kell. Melyik a legszebb? Dorka,Panka,Janka,Blanka...esetleg tudsz még hasonlót?

-2.

Nagyon tetszik még a Júlia, de a becézései már annyira nem: Juli (A barátok közt-ből az az idegbeteg nő jut róla az eszembe XD) Julcsi (olyan mint a pulcsi) Juliska (ez olyan öreg nénis) Talán ami elmegy az a Julika...vagy mondjuk külföldiesen a Juli(Dzsuli)bár annyira azért nem. :D szerinted?

-3.

Sok embernek nem tetszik ha egy magyarnak külföldi neve van. Főleg a Dzsenifert,Dzsesszikát és Dzsinát szokták felhozni. Ezek amerikai és angol nevek. Na de mi a helyzet más külföldi nevekkel pl: Német,orosz,francia stb?....Pl:Szonja,Szvetlana,Natasa,Lena,Linda,Elena,stb. Azok is olyan rosszak mint az amerikai?

-4.

Az Ivettek miért utálják ha Ivinek becézik őket,ismerek néhányat egyik se szereti.Pedig ha nekem ez lenne a nevem, nekem tetszene, főleg hogy így is lehet írni: Evie,Evy,Evee :)

-5.A világon neked melyik név tetszik a legjobban? És miért? (nem muszáj indokolni)

-6.Vannak olyan nevek amik önmagukban szépek,de a becézésük már nem :S A teljes nevet pedig lusták vagyunk kimondani.

pl: Veronika (ez így szép....Na de Vera,Veca,Vecus?? :S)

Tudsz hasonlót?


Köszi a válaszokat előre is. :)


2011. máj. 26. 22:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szia! Nem tartom dedósnak a Dorkát, de szerintem úgy a legjobb ha van mellette még egy név, egy komolyabb. Nem lehet előre tudni hogy milyen ember lesz a gyerekből ott van pl: Shodeinde Dorka, igaz hogy ő már felnőtt, de szerintem illik hozzá a Dorka név mert ő egy aranyos vidám nő :) De ha mondjuk egy lázadó tini lányról van szó, aki egy rockbandában játszik....annak egy kicsit furcsa ez a név és lehet hogy nem is szeretné, ezért jó ha van mellette egy kevésbé aranyos név, akkor választhat hogy hogyan szólítsák.

Én úgy tudom hogy a Panka egy önálló név, de nem tudom biztosra.

Külön köszönet a Csilláért, ugyanis engem így hívnak :)

Nekem annyira nem tetszik mert már megszoktam :D és a becézések se tetszenek túlzottan. Tényleg felkapott név lett? csak mert én saját magamon kívül csak 2 Csillát ismerek. :)

2011. jún. 4. 16:33
 12/12 anonim válasza:

engem is úgy hívnak :))))

nekem sem tetszett nagyon sokáig, pár éve tetszett meg :)a becézéseit nem tudom megszokni. Szegény mamámat kb. 15 évig tartott leszoktatni a Csillikéről, Csilluskáról :DD


a játszótéren is hallottam múltkor, a buszokon is többször is, hogy Csilláznak :)


de a jelentése olyan fura :) régebben azt írták, hogy csillag, most meg "nád hajtása" :))) ez hogy jött? :D

2011. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!