Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdések, nevekről (? )

Kérdések, nevekről (? )

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van a nevekkel kapcsolatban,de ezért nem fogom mindet külön kiírni, ha akarsz válaszolsz mindegyikre, de nem muszáj.Amúgy nem azért kérdezem mert gyerekem lesz hanem csak úgy (majd ha lesz egyszer,meg persze kíváncsiság) :D

-1.

Ezek olyan nevek amiket második névként tudok elképzelni, mert magukba csak addig jó amíg a név viselője gyerek,de utána már nem igazán pl:komoly üzletasszonyhoz nem illenek, és még becézni sem kell. Melyik a legszebb? Dorka,Panka,Janka,Blanka...esetleg tudsz még hasonlót?

-2.

Nagyon tetszik még a Júlia, de a becézései már annyira nem: Juli (A barátok közt-ből az az idegbeteg nő jut róla az eszembe XD) Julcsi (olyan mint a pulcsi) Juliska (ez olyan öreg nénis) Talán ami elmegy az a Julika...vagy mondjuk külföldiesen a Juli(Dzsuli)bár annyira azért nem. :D szerinted?

-3.

Sok embernek nem tetszik ha egy magyarnak külföldi neve van. Főleg a Dzsenifert,Dzsesszikát és Dzsinát szokták felhozni. Ezek amerikai és angol nevek. Na de mi a helyzet más külföldi nevekkel pl: Német,orosz,francia stb?....Pl:Szonja,Szvetlana,Natasa,Lena,Linda,Elena,stb. Azok is olyan rosszak mint az amerikai?

-4.

Az Ivettek miért utálják ha Ivinek becézik őket,ismerek néhányat egyik se szereti.Pedig ha nekem ez lenne a nevem, nekem tetszene, főleg hogy így is lehet írni: Evie,Evy,Evee :)

-5.A világon neked melyik név tetszik a legjobban? És miért? (nem muszáj indokolni)

-6.Vannak olyan nevek amik önmagukban szépek,de a becézésük már nem :S A teljes nevet pedig lusták vagyunk kimondani.

pl: Veronika (ez így szép....Na de Vera,Veca,Vecus?? :S)

Tudsz hasonlót?


Köszi a válaszokat előre is. :)


2011. máj. 26. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hi-hi, de jó kérdés.

1. A Blanka szerintem önmagában is megállja a helyét, nagyon szép név, és illik egy felnőtthöz. A többivel egyetértek.

2. A Júliát beraknám a Veronika mögé. Becézve annyira nem szép. Viszont nekem van fordítva: a Zsófi csak így becézve tetszik, a Zsófia már nem. Így kőkemény...

3. Döníz.Irtó bénák így leírva. Azért a Szvetlana is eléggé gáz. De érdekes, valóban rosszabbul hangzanak az angolról magyarosított nevek, mint mondjuk az oroszból átvett Szonja, vagy Natasa. Hogy miért?? Nem tudnám megmagyarázni.

4. Nekem nem tetszik az Ivett név, de az Ivi nagyon édi.

5. Nem tudnék egyet kiemelni. És érdekes módon sok név tetszik, de csak pár olyan van, amit adnék a gyerekemnek. Fiúból és lányból egyaránt.

6. A Júliát idetettem. Majd még gondolkodom, mi lehet még, biztos van, és most piszkálni fogja az agyamat jó darabig, hogy eszembe jusson :o)))

2011. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. Dorka

2. Simán adhatod majd a Júlia nevet a lányodnak, mert lehet becézés nélkül is élni, bár nem könnyű, de én is elértem (jó persze anno a szüleim kezdték, hogy ragaszkodtak a becézetlen nevemhez, utálom is, ha valaki becéz, nem is hagyom, szólok miatta)

3. Nekem nincsenek ellenemre a szláv, germán, stb nevek, de az amerikai erőltetetten magyarosítottak igen. Sok latinos is :P Talán mert az európai neveket régebben ismerjük és közelebb állnak hozzánk, nem olyan idegenek? Nem nyugaton élünk....

4. Mert az Ivi tök idétlen, én is utálnám :P

5. Gertrúd

6. Bernadett gyönyörű, Berni idétlen

2011. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Amiket itt írsz, azokkal egyetértek. Egyiket se adnám a gyerekemnek. Szerintem ilyen még a Lili is.

2. Ezzel is egyetértek, nekem is tetszik a Júlia, mégsem nevezném így a gyerekem. Fogalmam sincs, hogyan lehetne normálisan becézni.

3. Szerintem nem az amerikai/angol nevekkel van a baj, hanem a dzs betűvel és a dzs hanggal ami hülyén / szokatlanul hangzik magyarban. A többi nyelvből átvett nevekben rendes magyar betűk vannak.

4. Biztos van olyan Ivett, aki szereti, ha Ivinek hívják, csak nem ismersz olyat.

5. Johanna Karolina, így együtt, a lányom neve. Elsőt a párom választotta neki, másodikat én adtam a drága nagymamám után.

6. Hasonlót nem tudok, de egyik kedves barátnőm neve Veronika és Veronak hívjuk (kiejtve hosszú ó-val) vagy Roninak és ezeket nagyon szereti.

2011. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1. nekem nagyon tetszenek a rövid nevek, pl Panna, Hanna, Léna, stb mire ők felnőnek, addigra megszokjuk :)

Meg ez néha fordítva is igaz, egy babának nem tudok elképzelni egy komoly nevet, ezért mi olyat választottunk, amit lehet becézni, hogy kicsiként a becézett nevén szólítsuk.

2. A szomszéd kislány Julcsi, iszonyat aranyos, mióta őt ismerem, nagyon tetszik ez a név :)

3. Pl Dzsesszika szerintem gáz, de pl Szonja az jó

nem tudom miért van ez így, lehet hogy az írásmód miatt, hogy magyarosan kell írni, meg nagyon sok roma kisgyereknek adnak amerikai nevet

5. Ha egyet kéne választanom talán a Hanna, de ha kislányom lenne mégsem adnám neki, mert rengeteg van belőle :(

6. Nekem van egy Barbara barátnőm, mindig is tetszett ez a név, de úgy hogy Barbara, becézve mint Barbi már nem jó, és a barátnőmhöz sem illik

2011. máj. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Blanka tetszik a tobbi nem es epp azert mert szamomra olyan "komolytalan" Addig aranyos mig gyerek de ugye a gyerek nem marad gyerek...

2. Ugy nekem is tetszik,hogy Julia de a becezesei mar kevesbe.

3. Kulfoldi nevekrol annyit,hogy az en fiamnak is az van (Eriknek hivjak). A Dzsesszika es tarsai nekem sem tetszenek de pl. a magyar nevek kozul is eleg keves tetszik. En probalom megtalalni az "arany kozeputat". Talan azert is mert mi is kulfoldon elunk. Az altalad felsoroltak kozul a Linda nagyon tetszik.

4. Legjobb baratnomet Ivettnek hivjak es semmi baja nincs az Ivi becezessel :)

5. Eriknek hivjak a fiamat es ez szamomra a vilag legszebb fiu neve (kislany korom ota). Lany nevbol rengeteg tetszik de ami most mar honapok ota nagyon tetszik az a Bitia. Gyonyoru a jelentese es szep a hangzasa.

6. Viktoria (nekem nem tetszik a Viki becezes)

2011. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1.Dorka,Panka rengeteg van,Janka nem tetszik,Blanka szép

2.Nagyon tetszik a Júlia,nálam listás volt,de anyukám nem szerette volna,mert őt így hívják,és utálja(nem ezért esett ki:))

3.Szépek tudnak lenni a külföldi nevek,de csak azok,amiket nem kell fonetikusan írni,mert annyira idegen.Az ilyen neveknél is tudnak viszont emberek túlzásokba esni.

4.Az én ismerőseim is utálnák,de én nem is tudnám a számra venni.Nekem gáz na:)

5.Ha csak lánynévben gondolkodom,akkor Villő.Nem tudom az okát.Ha lányom lett volna,akkor a Helga nevet kapta volna.Szép a hangzása,és a jelentése,nekem ez utóbbi nagyon fontos.

6.Vannak,de most egy sem jut eszembe

2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. Nekem a Dorka és a Blanka tetszik (Igaz a kutyámat hívták Dorkának ezért azt csak kutyának tudom elképzelni.)

2. Van egy barátnőm őt Julu vagy Julcsinak becézzük.

3. A nevekkel nincs semmi bajom csak a leírással.

4. Nekem nem tetszik ez a név.

5. Amarillisz a lányom neve. Nem terveztük csak a mamám állandóan mondta, hogy neki kell ilyen virág. Én aznap este mentem szülni és mikor kérdezték mi lesz a neve ez jutott eszembe, a páromnak mikor mondták, hogy így hívják azt mondta ez nem lehet, mert nem ezt beszéltük meg. Végül ez maradt. Amy(émi)-nek becézzük.

6. Amikor terhes voltam pont a "Veronika meg akar halni" című könyvet olvastam és gondoltam milyen szép név a Veronika. De a becézése miatt mondtam le róla. Ilyen a Csenge, tetszik de hogy becézem?

2011. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek veled!

1.Nekem az egyik kedvenc lány nevem a Blanka és ha lesz lányom valószínű ,hogy így fogják hívni:)

2.Nekem a Júliáról a Rómeó és Júlia jut eszembe ,de szerintem még attól szép név.

3.A görög ,vagy latin nevek sokkal szebbek mint a amerikaiak pl :(angol nevek magyarra fordítása)Daisy->Margit,Dorothe->Dóra, Dorottya

4. Nekem egyik ismerősömet Ivettnek hívják és Ivixnek becézi magát... ez nem tudom honnan jött .

5.Hozzám legközelebben álló lány nevek : Blanka,Dóra,Emma,Eszter,Hanna,Tímea és Zsófia Fiuk:Balázs,Bálint,Donát, Márton és Olivér nem tudom mért ezek.:)

6.Klementina:Klema,Klemi.<- bár én ezt nem adnám lányomnak..

2011. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ilyen se volt még hogy egy kérdésemre ennyien válaszoljanak :) És nagyjából még egyet is értünk :)

Jöhetnek még válaszok nyugodtan :D

2011. máj. 27. 16:50
 10/12 anonim válasza:

szia


nekem a Dorka nagyon tetszik. Ha dedósnak tartod, miért nem jó a Dóra? :) A Panka nem az Anna becézése? :)) kiskoromban ez volt a becenevem, pedig nem így hívnak :P


Dzsenifer és társai borzasztóak :( a romáknál lett ez nagy divat, feláll a szőr a hátamon, ha meghallom :-/


nekem a Fanni név tetszik már ezer éve :) ez is elég dedós :$

A Csilla név pár hete tetszett meg. Olyan szépek a csillagok, így ez a név is. Nagyon divatba jött mostanság..

Férfinévben az Ákos tetszik :P (fehér sólyom a jelentése).

2011. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!