Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért vagyok én...

Anyukák! Miért vagyok én ennyire szerencsétlen?!

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű 8 hónapos kisfiam, a világ legjobb babája. Sajnos márciusban volt egy terhesség megszakításom (fog.gátló mellett lettem terhes) mert nem tudtuk bevállalni a babát. Abbahagytam a fogamzásgátlót, áttértünk az óvszerre. Havi 1x-2x vagyunk együtt de most mégis nagyon félek, hogy teherbe estem. Sosem szokott késni a mensesem csak amikor terhes vagyok. Sűrűn járok pisilni, fáj a fejem, hányingerem van. Tudom, csináljak tesztet, de még korainak tartom mivel 19-én kellett volna megjönnie. Nem értem, hogy miért ilyen kegyetlen a sors, mert ha terhes vagyok akkor nem tudom mit tegyek. Anyagilag beleférne a baba, viszont egyikünk sem akarja igazán. Szeptemberben kezdem újra a sulit, a párom kamionozni megy és stb. De elvetetni sem lenne még egyet szívem. Ti mit tennétek?

Pocskondiázó válaszokat légyszi ne írjatok, ígyis bánt a dolog.


2011. máj. 24. 07:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%
Figyelj, én nem akarok "pocskondiázni", de az előzőt nem kellett volna kinyírni(Ne haragudj, de ez igenis az. Most hagy ne linkeljek képeket abortált magzatokról, és bántson is. Nagyon helyes, ha bánt a dolog, azt jelenti, hogy legalább lelkiismereted van.) És nem, ne írj olyat, hogy nem tudtátok. Nem akartátok.(Mint azt te magad is írtad, hogy mégcsak arra sem hivatkozhatsz, hogy anyagilag nem tudnátok megoldani.) Nagy különbség. A gyerek nem egy szelet pizza,amit kidobhatsz a kukába,ha nem ízlik, hanem a legnagyobb ajándék.Nem megbecsülni, kidobni a kukába bűn.Még akkor is, ha védekezés mellett fogant. Ha védekezés mellett fogant, akkor az sorsszerű, Te pedig ne akarj istent játszani. És nem kegyetlen a sors, hanem valami oka van, hogy az a gyerek pont akkor akar jönni. Most mire vársz választ tulajdonképpen? Ha nem vagy terhes, akkor nem vagy, vársz még pár napot, aztán tesztelsz. Ha meg az vagy, akkor természetesen megtartod, ez ugye nem is kérdés???!!! Hisz a lelked mélyén Te is érzed, hogy az előző is bűn volt, Te magad írtad, hogy bánt a dolog, és még egyet megölni(Igen, ezt a szót használom.)nem lenne szíved. Hát ne tegyél olyan dolgot, amire a saját szíved azt mondja, hogy ne tedd.
2011. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%
És igen, szerintem a szíved mélyén már az előzőt is szeretted volna. Csak éppen nem a szívedre hallgattál, hanem a kényelmesebb, és egyszerűbb utat választottad, aztán szépen igazoltad magad, hogy miért is tetted jól.(Aronson ezt nagyon jól leírja.) Amit-ne sértődj meg-én gyávaságnak hívok. Tanulj belőle, és többé ne tedd. Hidd el, ha most megint várandós vagy, és megtartod, akkor azt nem fogod megbánni. Meg fogja hálálni, és nagyon sok örömöd lesz benne. Legtöbbször nem a rövidebb út a helyes út!
2011. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Azt hiszem, egy abortusz még talán becsúszhat, de kettő? Nem vetetném el, megtartanám a babát.
2011. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én csak annyi mondok,hogy nézz utánna az abortuszos dolgoknak,és nem fogod elvetetni.

Persze téged is meg lehet érteni,de nem a kicsi kérte az életet.

2011. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A kérdésem nem úgy szólt, hogy terhes vagyok és elvetessem e. Nem, nem kértem, hogy bárki is megmondja mit tegyek, szimplán tanácsot vártam, amit meg is kaptam egyesektől. Én tudom, hogy miért vetettem el az előzőt, könnyű más felett pálcát törni pár szavas információból, de ez lényegtelen.


Tegnap megcsináltam a tesztet, szerencsére negatív lett. Örülök neki, de mégsem értem, hogy akkor miért nem jött meg, illetve miért vannak "tüneteim".

2011. máj. 26. 09:25
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem akartam feletted pálcát törni, de az abortusz általában bűn. Az, hogy egyes konkrét esetekben milyen akár komoly, és valós oka van rá valakinek, csak enyhítő körülmény, de attól még helytelen marad. És ezt a lelked mélyén te is érzed, azért bánt a dolog. Csak éppen igazolod magad, az ember mestere az önigazolásnak(Ezt Aronson nagyon jól leírja.) A képzelt terhesség meg gyakori tünete az abortusz utáni szindrómának(magyarul bűntudatnak).
2011. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hisz te magad írtad, hogy még egyszer nem tennéd. Tehát te is érzed, hogy helytelen. Mellesleg mindegy, ami már nem történt, azon nem tudsz változtatni, foglalkozz inkább a meglévő fiaddal. Én nem azt mondom, hogy rágd magad most már életed végéig, azzal a már meglévő fiadnak ártasz. De hidd el sokkal inkább lelki békét fogsz találni, ha szembenézel azzal, hogy igen, bűn volt, és utána mondod azt, hogy jó most már változtatni nem tudok rajta, ezért nem rágódom tovább,mindenki hibázik, majd többet nem teszem mintha megpróbálod bebizonyítani magadnak, hogy nem is volt bűn. Mert utóbbiról úgyis tudod a lelked mélyén, hogy hazugság. Saját magának meg ne hazudjon az ember.
2011. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!