Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért vagyok én...

Anyukák! Miért vagyok én ennyire szerencsétlen?!

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű 8 hónapos kisfiam, a világ legjobb babája. Sajnos márciusban volt egy terhesség megszakításom (fog.gátló mellett lettem terhes) mert nem tudtuk bevállalni a babát. Abbahagytam a fogamzásgátlót, áttértünk az óvszerre. Havi 1x-2x vagyunk együtt de most mégis nagyon félek, hogy teherbe estem. Sosem szokott késni a mensesem csak amikor terhes vagyok. Sűrűn járok pisilni, fáj a fejem, hányingerem van. Tudom, csináljak tesztet, de még korainak tartom mivel 19-én kellett volna megjönnie. Nem értem, hogy miért ilyen kegyetlen a sors, mert ha terhes vagyok akkor nem tudom mit tegyek. Anyagilag beleférne a baba, viszont egyikünk sem akarja igazán. Szeptemberben kezdem újra a sulit, a párom kamionozni megy és stb. De elvetetni sem lenne még egyet szívem. Ti mit tennétek?

Pocskondiázó válaszokat légyszi ne írjatok, ígyis bánt a dolog.


2011. máj. 24. 07:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy tesztet, ne aggódj feleslegesen. Ma már tutira kimutatja. Nekem a nem várt utáni napon kimutatta. Igaz, előtte nem is csináltam. 19-e pedig már bőben elmúlt.

Nem lehet, hogy még nem állt be a ciklusod és azért késik?

Ha nem volt baleset az óvszerrel, vagy nem hatolt be óvszer nélkül is, akkor nem valószinű, hogy terhes vagy. Mi is abban biztunk inkább, mint a fogamzásgátló tabikban.

2011. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg tartanám, ha ennyire jönni akar a tesó, akkor jöjjön. Nem vagy szerencsétlen! Gondold el milyen szerencséd van, hogy ilyen jól össze illetek a pároddal, más évekig próbálkozik és nem jön össze a terhesség(így is fel lehet fogni).
2011. máj. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

HA 19én kellett volna megjönnie, akkor azt a teszt már bőven kijelzi. Tehát nyugodtan csinálj tesztet. Ha negatív, akkor menj el orvoshoz, és inkább rakass fel hormonos spirált, mert az nagyon megbízható és nem kell vele 5 évig vesződni.

Ha pozitív, akkor meg ülj le a pároddal megbeszélni a dolgokat. Elhiszem, hogy nehéz lenne 2 gyerekkel a párod nélkül, én is ilyen helyzetben vagyok, 20 hónap van a lányaim között, a férjem meg havonta 1 hétvégét van itthon. De semmi pénzért nem cserélném el őket :-D

2011. máj. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!! Már csinálhatsz tesztet, már kimutatná a terhességet. Nem tudom mi lenne a jó, de én nem vetetném el( 16 évesen volt abortuszom, nagyon megviselt, most a párommal próbálkozunk a babával). Én a helyedben megtartanám, mert biztos, hogy megviselne, főleg, hogy a második lenne. Lehet, hogy csak most gondoljátok így, hogy nem akarjátok, ha a kezetekben tartanátok, lehet boldogabbak lennétek, mint valaha. Nem tudom mi a jó megoldás, döntsetek szívetek szerint!!! Sok sikert!!!
2011. máj. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tinker Bell ***** válasza:
77%

Hmmm... sokan lennének a helyedben, azt tudod.


Szerintem ha anyagilag belefér, akkor tartsátok meg. Ha mellette döntötök, akkor hamar meg fogjátok szeretni. Ez a kicsi meg fogja hálálni azt, hogy élni hagytátok.


Bár én elfogult vagyok, mert nem találnék sok okot az abortuszra, de szerintem azért tetted fel a kérdést, mert a szíved mélyén te is szeretnéd a babát.



Szerintem tesztelhetsz már, kimutatná.

2011. máj. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha túl vagy majd ezen a kérdésen, mindenképpen válts ismét módszert, ajánlom, hogy két fajta fogamzásgátlást kombináljatok (pl. injekciós + spirál), úgy gyakorlatilag nincs esélye, hogy újra teherbe essél.


Nagyon sajnálom, hogy ezen kell végigmenned, nem lehet könnyű... Én nem vetettem volna el az előzőt sem, de ezt a döntést neked kell meghoznod pároddal közösen, ti tudjátok, mit tudtok bevállalni (nem az anyagiakra gondolok, hanem arra az időre, energiára, amit egy picire kell fordítani). Iskolába lehet járni pici babával is.

2011. máj. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszönöm, aranyosak vagytok. Akkor veszek egy tesztet, remélem negatív lesz. Én is gondolkodtam rajta, hogy lehet, hogy még nem állt vissza, mivel még most kellene másodjára megjönnie ab. óta de mégis nagyon tartok tőle. Az a baj, hogy hiába ritkán vagyunk együtt, mióta ez a szörnyűség volt, mindig imádkozom, hogy megjöjjön, pedig nem szokott baleset lenni.
2011. máj. 24. 07:46
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát én megértelek, két fiam van, a kicsi szintén 8 hónapos, nem szeretnénk több babát, de sajnos ha a férjem rám néz már terhes leszek:)

Minden hónapban aggódok, hogy jöjjön meg, ha késik 1-2 napot nagyon ki tud borítani idegileg, mert valószínű elvetetném, ezt pedig nagyon nem hiányzik. Mi is óvszerrel védekezünk, a kicsi még szopizik.

Csinálj tesztet, már kimutatja a nagyon korai terhességet is.Szorítok, hogy negatív legyen!

2011. máj. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is szépen nyugodj meg!Csinálj tesztet!Ha ideges vagy és stresszelsz még rosszabb.Az idegességtől is késhet.Ha teszteltél kérlek írd meg az eredményt!Szorítok neked!
2011. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ird már meg légyszi mi lett a teszt eredménye! Nálunk is ugy volt hogy 8 hónapos volt a babám,amikor kiderült hogy ujra terhes vagyok...mit is mondjak,épp érdekesek voltak a családi körülményeink...mi megtartottuk,de azóta én is rettegek nehogy megint terhes legyek,mert az biztos hogy akkor már abortuszra kellene mennem. Ráadásul én nem használhatok semilyen hormononális dolgot,a spirált meg kilöki a méhem....hát ilyen is van:-(
2011. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!