Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a jó nőgyógyász?

Milyen a jó nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Sokan panaszkodnak a nőgyógyászra, akihez járnak.

Mik az elvárásaitok?


2009. márc. 12. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Legyen jol képzett,okos.Kedves.Segitőkész,türelmes.Felelőségteljes.És abban a pár percben még a rendelőben vagyok,ne érezzem,hogy sietnem kell,mert ezren várnak még kint,ne egy legyek a sok közül.
2009. márc. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ezek fontosak:

- pont annyi időt foglalkozzon velem, amennyit kell. Egy korábbi nőgyógyászomnál úgy éreztem, mintha futószalagon lennék: általában úgy kellett a szavába vágnom, hogy el tudjam mondani a teljes okot, amiért mentem. Egy másiknál (szerencsére ez csak helyettes doki volt) pedig már nagyon kényelmetlenül éreztem magam, amikor harmadjára kérdezte meg, hogy "és még?", miközben a másodikra is már azt mondtam, hogy más bajom nincs.

- ne reagáljon dolgokat túl, ha úgy érzi, hogy ő nem teljesen kompetens (nincs meg pl. az eszközparkja), akkor küldjön tovább. Ehhez tartozik szorosan, hogy ha valami gyanúja van, akkor ne kezdje el egyből a legrosszabbat sorolni, de azért ismertesse velem, hogy mire számíthatok (pl. így: általában ez szokott ennek a hátterében lenni, nagyon szélsőséges esetben az.)

- ne beszélgessen latinul az asszisztenssel úgy, hogy nekem magyarul ne mondaná el.

- iszonyatosan tud idegesíteni, ha míg én vetkőzöm, addig a doki és az asszisztens az előző beteg akármilyéről csevegnek.

- ne legyen átjáróház a vizsgáló.


Az én dokimnál az is szimpatikus, hogy ugyan szigorúan magázódunk, de mégis viszonylag laza a hangulat, jónak nevezhető a kapcsolatunk. Nála szültem az első babámat, amikor megyek hozzá vizsgálatra mindig megkérdezi, hogy hogy van a lánykám, ha kint van a váróban apával, akkor kinéz hozzá.

Nagyon sok dokinál úgy érzem, hogy ő a nagy orvos, az asszisztens meg egy senki. Nála nem így van, az asszisztense nem gépírónő és eszközadogató, érezni, hogy köztük is megvan az összhang, így könnyebb fesztelennek lenni.

2009. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém tuti jó!:) Lehet rá számítani, volt, hogy direkt bejött a rendelőbe mert olyan gondom volt pedig nem volt rendelési idő!Elmagyaráz mindent, nem monoton mondja az orvosi szakszavakat!Jó szakember!Nem futószalag szerű a rendelési idő alatt!Kedves, nekem ez nagyon fontos mert ez mégis csak egy intim dolog és voltam olyan orvosnál aki szó szerint megalázott a szavaival! Szülésnél lehetett rá számítani,segített mindenben, biztonságban éreztem magam vele! Sőt még utána is segített, elkeveredtek a papírjaimat amiket ő szerzett be utólag és el is hozta nekem! Ha nem találkozunk egy évig, akkor is megismer, nem idegenként viselkedik!Ja és mindezek mellett megfizethető áron rendel! Szóval az én orvosom egy szuperdoki!:)
2009. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!