Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek bele menjek?...

Szerintetek bele menjek? (baba névadás)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és kisbabákat várok. Párom angol származású, és 2 hónap múlva ikreknek adok életet. Ezzel semmi baj sincs, de ő külföldi nevet akar adni a piciknek, én pedig magyart. A vezetéknév Sparks, és ehhez szeretne valami idegen csengésű nevet.

Szerintetek mit tegyek? Ja igen: írnátok szép magyar és angol neveket? Nagyon-nagyon megköszönném! :)


2011. máj. 14. 15:20
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! :) Gyönyörű neveket írtatok! :)

Igen, az engem is idegesít, hogy sok MAGYAR PÁR külföldi neveket ad a gyermekének. Kérem, ha ő MAGYAR, viselje úgy! :) Biztos, hogy valami hagyományőrző nevet fogunk választani a picinek, mind kül-, és belföldön. =)

2011. máj. 14. 15:50
 12/35 A kérdező kommentje:

Szia! :)

A páromnak lánynevekben az Izabella, Annabella, Annette, Elizabeth, Yasminne és a Gwendoline tetszik. Fiúban az Alex, Robert, Thomas, Jason, Justin.

Nekem inkább a magyarosak mint az Éva, Júlia, Zsuzsanna, Tímea, Zita, György, Péter, Nándor, Olivér. :)

2011. máj. 14. 15:54
 13/35 anonim ***** válasza:

a Peter es az Oliver pl jok Angliaban is

Meg a Laura es a Viktoria jutott most eszembe


2. valaszolo

2011. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: ezek a nevek nagyon jók! Köszönöm! :) A páromnak még a Charlotte is tetszik, de az magyarban meg Sárlott. Nekem úgy szimpibb (magyarosan), de egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre.. :D
2011. máj. 14. 16:03
 15/35 anonim ***** válasza:

Keves az a nev amit angolul es magyarul is ugyan ugy irunk :S

leginkabb az ekezetek miatt

melyik orszagban eltek? mert ha Anglia akkor sajna jobb ha engedsz a parodnak, mert megkonnyited a baba helyzetet, ha ekezet nelkul anyakonyveztetitek.

mi Magyar nevet adtuk a lanyunknak attol fuggetlenul, hogy Angliaban elunk es itt is szuletett, de mar banom :S

igazabol nagyon megnehezitettuk az eletet

A kovetkezo babank ha kislany Kamilla Bella (magyarosan leirva) vagy Rebeka Milla/Manna lesz.

Ha kisfiu akkor pedig Oliver Andras vagy Dominik Andras.

Kislanyunk Boglarka Dorka es meg nem volt senki aki ki tudta volna mondani a nevet helyesen :S


2.v

2011. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Én írtam vezetéknévvel együtt a neveket!


Nálunk a keresztszülők adták az első nevet mi meg a másodikat így lett: Benett Dominik a kicsi

2011. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Párommal Pesten élünk, de igazából a kicsi kettős állampolgár lesz, Londonban is van lakásunk, így sokat fogunk ingózni az két hely között. Ezért nehéz a döntés. :(
2011. máj. 14. 16:59
 18/35 anonim ***** válasza:

Mi ugyan kint elunk, de ugy oldottuk meg, hogy a nev mind irasban mind kiejtesben hasonlitson mindket nyelven. Nem ereztuk fair-nek, hogy az egyikunk vagy masikunk nyelvet, kulturajat mellozzuk. Sajnos ilyen nevekbol tenyleg keves van, de mi talaltunk :) Ha lany, akkor Hanna, ha fiu, akkor Oliver vagy Adam.

Alternativ megoldas, ha ket nevet adtok es az egyik nev angol, a masik magyar.

2011. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) A Hanna tényleg nagyon szép! :D A piciknek már biztos, hogy két nevük lesz. :) Mindenkinek köszönöm!
2011. máj. 14. 17:46
 20/35 anonim ***** válasza:

szia

az én unokatesómnak is külföldi a gyerekei apja :

Karla

és Romina Nikol


a Romina név nagyon tetszik

2011. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!