Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 évesen megmondjam nekik,...

25 évesen megmondjam nekik, hogy pocsék szülők voltak?

Figyelt kérdés
A szigorú tiltó, a hobbijaimat fikázó nevelésük következtében lett szociális fóbiám (egyre több mindent titkoltam el előlük, majd mások elől is), ami tönkretette a legszebb éveimet. Azt tudom, hogy nagyon szeretnek, és mindent megadtak, de ez szerintem az ő hibájuk volt.
2011. máj. 13. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mostmár hagyd. Nekem a prűd, beszűkült neveléssel okoztak komoly gondot. Konkrétan a szexuális életem 30 éves koromig egy csőd volt, és kineziológusnál visszavezettük a neveltetésemre... Még egy férfi nadrágjára sem nézhettem rá az övön alul (erős túlzással mondom, de nagyjából valahogy így történt).


Aztán 30 éves koromban, mikor ezt felismertük, túllépem rajta. Most 38 vagyok, egy gyönyörű gyerek anyukája, jó házasságban, boldog vagyok. Túl vagyok rajta... De néha eszembe jut, de nem tudnám őket bántani emiatt már. Szeretnek és én is nagyon szeretem őket!

2011. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Ha megadtak mindent és szerettek, akkor mégsem voltak annyira rosszak. Nem tökéletesek ők sem, tudod, ők is csak emberek. Ha megmondod nekik, hogy pocsék szülők voltak, azzal lehet csak megbántod őket, a szíved viszont nem lesz könnyebb. A megoldás a megbocsátás és a saját életedért való felelősségvállalás. Ha egyszer így alakult az életed, csak rajtad múlik, hogy megjavulhat-e, rajtuk már nem, mert 25 vagy.
2011. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Talán nem is lenne baj, ha sikerülne őket nagyon megbántani.
2011. máj. 13. 15:40
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Mekkora paraszt vagy kedves kérdező. Jobb lett volna, ha téged is lelöknek a Taigetoszról.
2011. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz!
2011. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Ne akard őket megbántani,lépj túl rajta!Esetleg ha nagyon meg akarod ezt velük osztani,akkor is normális hangnemben tedd egy nyugodt beszélgetés során! Még bármikor szükséged lehet rájuk és ha most eltaszítod őket magadtól nagyon meg fogod bánni,mégis csak a szüleid! Nagyon furcsa volt ez a hozzászólásod,mintha egy lázadó tini írta volna,nem egy 25éves érett nő!
2011. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
férfi vagyok
2011. máj. 13. 16:53
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Majd ha lesz gyereked (a kommentjeid alapján gyanítom, hogy nincs), rájössz, hogy nem is olyan könnyű az a gyereknevelés, és még hálás is leszel. Látom, hogy még nem nőttél fel, megrekedtél egy szinten, de a megoldás kulcsa te magad vagy! (oh, milyen költői lettem). amúgy meg én is tudnék mesélni a gyermekkoromról, nagyon sokáig haragudtam a szüleimre, vannak dolgok, amiket még most sem tudok megérteni, de elfogadom, hogy így történt. (Pl. apám - ha mérges volt, összepisiltem magam félelmemben, és eldugdostam a késeket, nehogy felkapja). Egyébként meg egy szép, nagy családi házban éltünk, minden évben külföldön nyaraltunk, stb.. De ő nagyon lentről -és szülők nélkül küzdötte fel magát, és mindent bizosított a tanulásunkhoz. Tudnék még jókat, rosszakat is írni. Gondolkozz el rajta, hogy miért lehettek olyanok, amilyenek. Próbáld elfogadni, de megérteni már ne. Légy férfi, légy felnőtt.

30/n

2011. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
az emberek tobbsegenel eljon az a kor amikor lehull a rozsaszin fatyol es rajonnek arra hogy bizony a szulok nem voltak am kozel sem olyan tokeletesek mint ahogy azt mi gyerek kent hittuk. En azt javasolom hogy ne beszelj veluk errol mert felesleges. Valoszinunek tartom hogy ok a legjobb belatasuk szerint cselekedtek (ami balul sult el) es csak nagyon megbantanad oket es persze te is megbannad idovel hogy beolvastal nekik. En is igy vagyok ezzel bar egy kicsit mas a szitum de ha belegonodolok a tortentekbe akkor borzaszto haragot erzek anyam irant (akivel eleg surun talalkozok)...de...minek a multat feszegetni. Az elottem szolo negativ valaszokkal ne torodj mert ugy latszik hogy ok szerencsere nem tapasztaltak meg a mi szitunkat. Egy dolgot lehet csak tenni. leszurni a tanulsagot es igyekezni kerulni azokat a hibakat amiket felismerunk szuleink nevelesi modszereiben. probalj meg tullepni ezen. Talald meg a parod es legy boldog felelossegteljes csaladapa!
2011. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom a lelökősökhöz! Ez egy féreg-viselkedés.
2011. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!