Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érezte magát így a...

Más is érezte magát így a bölcsibe jelentkezésnél? Normális ez?

Figyelt kérdés
A kisfiam most 17hónapos!Ma voltunk jelentkezni a bölcsibe hogy szeptemberben tudjak menni dolgozni!De most hogy leadtuk a papírokat ha csak arra gondolok hogy nem fogom tudni mi van vele....bántják e, vagy hogy eszik e......össze szorul a gyomrom!Annyira sajnálom szegényt!Bár nem egy anyás típus....könnyen barátkozik és szófogadó kisfiú!Szeret gyerekekkel lenni!Szerintem ez engem jobban megvisel majd mint őt!De hát a muszáj nagy úr! :( Más is érezte így magát?
2011. máj. 2. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam beiratni, bár az enyém már 21 hónapos:)


Azon nem parázok, hogy bántják, vagy nem találja fel magát, stramm gyerek, majd ügyeskedik, szerintem te is szavazz nyugodtan bizalmat a tiédnek:D


Inkább azon agyalok, hogy én hogy fogom bírni, hiszen még olyan kicsi, mindig az van az eszemben, hogy maradnom kellene még vele itthon, hogy csak az enyém legyen:D


De az eszemmel tudom, hogy neki is jót fog tenni, mert imádja a gyerekeket, kis társasági ember:D De érzésnek nem túl jó, hogy "elveszik":D

2011. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez aranyos kérdés:)! Hidd el teljesen normális, hogy ezt érzed. A beszoktatási idő alatt látni fogod, hogy hogyan viszonyulnak a gyerekekhez. Önkorm.i bölcsödébe jár a pici fiam. És teljesen szerelmesek egymásba a gondozónénijével. Ott még a takarító néni is imádja az összes gyereket. Olyan szépen bánnak még a nehezen kezelhető gyerkőcökkel is, hogy öröm nézni. Meglátod, hogy jó helye van ott a fiadnak. Neked nehezebb lesz lelkileg, mint neki. De légy erős, ne azt lássa rajtad, hogy bizonytalan vagy. A fent maradó időt pedig sokkal intenzívebben tudjátok megélni.

Nyugi, ez az élet rendje. Neked is.

Üdv

2011. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt érzem amit te. Nekem 22 hónapos a fiam és összeszorul gyomrom a bölcsőde gondolatára. De az élet nem áll meg, társas lények vagyunk, a gyerkőcnek is szüksége van a kortársaira.

Bennem is vannak félelmek, vajon fog e enni rendesen, nem e bántják, jól fogja e magát érezni ottan? Bár játszótéren őt látva egész jól kijön a többi kisgyerekkel. Biztos e téren nem lesz gond. Csak hát az elszakadás...biztos én is fogok egy pár könnycseppet hullajtani.

Sajna mi anyagilag sem állunk túl jól, így muszáj visszamenni. Persze egyenlőre 4 órában, aztán meglátjuk.

2011. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Olyan jó hogy nem vagyok egyedül ezzel!Felé biztos hogy nem mutatom majd hogy milyen rosszul érint a dolog mert nem akarom hogy emiatt feszült legyen!Csak hát hogy szinte egész nap nem látom és nem tudok róla semmit! Mondom ez a bölcsis dolog minket anyukákat visel meg a legjobban! :D De biztos jól fogja magát érezni!Most táplálom magam pozitív gondolatokkal! :D
2011. máj. 2. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:

az én lányom is 17, és szintén ma voltunk a védőnőnél a papírokért. holnap megyek a melóhelyemre az igazolásért, csütörtökön beíratjuk. megszakad a szívem. olyan pici még és most kezd dumálni, élvezni az életet, tök önfeledten játszik, boldog, kiegyensúlyozott, én meg nem fogom látni, mert nap 8 órát ülök majd egy r* gép előtt, ahelyett, hogy vele lennék. de hál' istennek látom a másik oldalt is: ahogy nem lehet hazarángatni a játszótérről a többi gyerek mellől. ahogy a szomszédos bölcsi kerítésénél rátapad a rácsra és úúúúgy szeretne bemenni, integet, puszit dobál a gyerekeknek, magyaráz, mutogat nekik. úgyhogy tudom, hogy ő jól fogja érezni magát, én egyedül képtelen lennék kielégíteni a szociális igényeit. úgyhogy csak nekem kell feldolgoznom majd az elválást, ő sokkal könnyebben fogja venni.

kitartást neked is, és ez járjon az eszedben: neki szüksége van a korosztálybeli gyerekek társaságára.

És azért be kell vallanom, nekem pl. jót fog tenni, hogy újra "bekerülök a körforgásba", egyre inkább veszem észre magamon, hogy "hülyülök" itthon, elszigetelődöm, vágyom a felnőtt társaságra.

2011. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pár biztató szó!Kislányom a 4.hete jár.(25hónapos)Majd bele haltam az első párnapba,hogy nincs itthon.Én még szabin vagyok.Üres volt a ház,sírtam,hogy én itthon ő meg ott.Néztem az órát mikor mehetek már érte.A 2.héten két napon sírdogált egy kicsit.De kezdem látni,hogy jó érzi magát.Nagyon jól eszik a bölcsiben,ami itthon nem volt jellemző és délben alszik,ami szintén nem volt az erőssége.És a gondozónők nagyon kedvesek.Ha normális igazgatónő van,nem hiszem,hogy lenne hanyag gondozónő.Mostanra már kezdek nyugodt lenni.Te se ilyeneken gondolkozz,és ne bizonytalanodj el,mert a gyerek megérzi és azt fogja levenni ez nem jó dolog.Én mindig arra gondolok,hány gyerek "felnött"a bölcsödében.
2011. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!