Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért változik a GYED összege...

Miért változik a GYED összege minden hónapban?

Figyelt kérdés
2008 májusban született a babám. Előtte egy hónappal már szülési szabadságon voltam. A 168 nap letelte után kevesebb lett a Gyed, ez érthető, de azóta folyamatosan csökken. Decemberben 98000,- januárban 85000,- februárban 76000,- most meg 66500,- kaptam. Lassan már én fizetek nekik. Hol lehet ennek utána járni, hogy miért ilyen kevés, és miért kevesebb minden hónapban 10000 forinttal?
2009. márc. 6. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, az oepnél érdeklődd meg, december és január azért lehet különböző, mertha tavaly vagyis igényléskor bevolt jelölve hogy kérsz adójóváírást és azt idén év elején nem jelezted feléjük hogy továbbra is kéred ebben az évben akkor az adójóváirással kevesebb, a többit nem tudom

próbáld megnézni a tgyás lejártáról szóló neked általuk postázott emlékeztetőt és esetleg találsz rajta ügyintézőt, ha nem és amúgyis akkor simán hívhatod az oepet

2009. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. márc. 6. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nem tudom mi van ebben a hónapban én is 10000ft-tal kevesebbet kaptam :(

2009. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szokásos 45 ezer helyett 40-et kaptam. Ennek az az oka, hogy nem egyforma hosszúak a hónapok, a február rövid volt ugyebár. Ez nem fix összeg, a napok alapján kapjuk.
2009. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ettől én is épp most kaptam kisebb infarktust. 7000-rel kevesebb most, mint máskor. És mire rájöttem, hogy a napok száma miatt van, akkorra már tiszta ideg voltam. De az, amit te írsz, szerintem valami hiba lehet: 98.000-at nem is kaphatnál, mert tavaly bruttó 96.000 volt a maximum, ami nem tudom mennyit jelent nettóban, de ugye, mindenképp kevesebbet. Januári-februári ugyanannyi kellene, hogy legyen, mert 31 napos hónapok után járnak. Ekkor a különbségek szerintem nem lehetnek, úgyhogy tényleg kérdezz utána az OEP-nél, hogy mi ennek az oka!
2009. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. márc. 7. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
napra nem hónapra adják. mivel febr. xsak 28 napos, ezért kevesebb a pénz, mint pl. márciusban, ami 31 napos.
2009. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!