Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Féléves határozott munkaviszon...

Féléves határozott munkaviszony után (nettó 110000t) ha jövőre babát szeretnénk, mekkora összegű GYED-et/Gyes-t kaphatok, ha a szüléskor már nem áll fenn munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2005 júliusáig volt folyamatos munkaviszonyom, aztán egy évig nem dolgoztam,közben terhes lettem és 2006 szeptemberében megszületett a gyermekünk. Mivel a születésekor nem voltam biztosítva, így csak a gyest kapom utána még szeptemberig. Most viszont lenne egy féléves határozott idejű munkalehetőségem. A kérdésem az lenne,hogy ezzel a munkaviszonnyal ha jövőre babát szeretnénk,akkor kapok-e gyedet is és ha igen,meddig és milyen összeget? A nettó fizetésem 110000 ft lenne. Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 4. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:
A jelenlegi szabályozás szerint a féléves munkaviszony után csak akkor járna TGYÁS illetve gyed ha a munkaviszony fennállása alatt szülsz. Passzív jogon (munkaviszony megszűnése után) akkor járhat TGYÁS ha a munkaviszony megszűnésétől számított 42 napon belül szülsz. Passzív jogon is járhat gyed abban az esetben, ha valakinek a tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonya. Az ellátásokhoz annyi munkaviszony kellene, hogy legalább egy napot legyél úgy tgyáson, hogy van mögötte munkaviszony.
2009. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!