Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora összegeket kapnék...

Mekkora összegeket kapnék kézhez az alábbi adatok alapján?

Figyelt kérdés
2007.júniusától folyamatosan dolgozok egy helyen.br.80.000,- Ft, nettom 63.340,- Ft, 2008. szeptemberétől kapok 6000,- Ft étkezési jegyet. Mekkora a T-gyás, gyed, és gyes összege?Köszi a válaszokat
2009. márc. 4. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A TGYÁS és a gyed alapja minden olyan jövedelem mai után tb járulékot fizettél. (kajajegy nem) Ha az idén leszel jogosult TGYÁS-ra és gyedre is, akkor az alapja a tavalyi átlag kereseted, annak 70 %-a. Tgyásból csak adóelőleleget, gyedből Tb-t is vonnak. A gyes összege mindenkinél egységes, az nem függ a jövedelemtől.
2009. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy t-gyás alatt az étkezési hozzájárulás is jár. Ez akkor nem igaz? Elég keveset kapnék akkor.Így vállaljon az ember gyereket?
2009. márc. 4. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
annyit pontosítanék az előző válaszon, hogy a gyebdől nem Tb-t vonnak, csak nyugdíjjárulékot. Hogy kajajegyet kapsz-e vagy sem, az a munkáltatódtól függ. Ahol én dolgozom, már 30 napos hiányzás után megvonják, de van olyan barátnőm, aki végig táppénz-tgys-gyed alatt kapta.
2009. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én br. 80000-re kaptam kb. 57000ft gyás-t és kb.52000ft gyed-et.
2009. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!