Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a másfél...

Hogy szoktassam le a másfél éves fiam arról, hogy átjön hozzám éjjel?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy amikor át akar jönni, akkor elkezd sírni, én áthozom és alszunk tovább. De nem is emlékszem rá, hogy mikor hozom át. Éjjel lefekszem egyedül, reggel már úgy ébredek hogy mellettem van. De hát csak fel kell kelnem, hogy kivegyem az ágyból, nem? Számtalanszor megfogadtam, hogy ha legközelebb éjjel felébred, akkor visszaaltatom a saját szobájában. De nem megy, mindig nálam köt ki. Mit tegyek?
2009. márc. 4. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Semmit, kicsi még. Ha itt lesz az ideje, leszokik magától.
2009. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most én nem azt kérdeztem, hogy kicsi-e még vagy sem, ezt hadd döntsem el én.

Kb. fél éve kezdett el átjönni hozzám, először csak hajnalban, 6 felé, még örültem is, hogy visszaalszik, de azórta egyre korábban jön át. Amikor nagy ritkán emlékszem rá, hogy mi volt, akkor meg szoktam nézni az órát, és már sokszor hajnali egykor nálam tanyázik. Engem az érdekelne, hogyan tudnék "egészen felébredni" és nem csak gépiesen áthozni amikor neki úgy tartja kedve, hanem szépen az ágyában visszaaltatni.

2009. márc. 4. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Igaz hogy kicsi még de nem fog leszokni magátol, vagy is majd 10 éves korára, de ezt annyira megtudja szokni hogy még nagy ovisan is át akar menni.

vagy hagyod ahogy az elöttem író mondta és minden éjszaka átviszed vagy eröt veszed magadon és vissza altatod´. elöször a vissza altatás nem lesz egyszerü, de ha kitartó vagy akkor úgy is egyszer megszokja hogy nincs többet átmenet.

2009. márc. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rakj valamit az utadba, hogy felébredj. Széket az ajtóba, hajkefét az ágyad mellé, hogy belelépj.....

"Nehezítsd meg" magadnak a gyerekszobába jutást. Ha ezek után sem ébredsz fel, tehát kikerülöd az akadályokat, akkor az már alvajárás. /Lehet, hogy nem is sír a kicsi, csak te áthozod "megvédeni", ahogy a kényszerevők kipakolják a hűtőt alvajárás közben. /

Kísérletezz!

2009. márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem most 11 hónapos a lányom, nekünk is le kell erről szoktatni, mert állapotos vagyok, így is már alig férünk el hárman az ágyban, hátha még nőni fog a pocakom. Később pedig nem akarom, hogy azt higgye, hogy a tesó szorította ki.

Mi kb. 1 hónapja kezdtük el a manővert. Elsőként helyet cseréltem a férjemmel: most én alszok a falnál, ő a szélén. Ez azért jó, mert ő nem kel fel a nyöszörgésre, én igen, de mire kimászom belülről, addig rendesen felébredek. Két napja pedig ha nyöszörög, akkor átmegyek, felveszem, elringatom, megitatom, visszarakom és addig simizem a hátát, míg vissza nem szenderül. Első éjszaka mi voltunk a gyengébbek, de tegnap éjszaka sikerült kb. 10 perc alatt, aludt fél7-ig az ágyában. Reggel persze egy kicsit henteregtünk a mi ágyunkban is.

Azt gondolom, hogy ha mi kitartóak és következetesek vagyunk, akkor sikerülni fog még időben és nem társítja majd ahhoz, hogy kistesója lesz.

(A viasat3-on minden nap van 17:00-kor a Segítség, gyerekeim vannak! sorozat. Arról szól, hogy egy hivatásos dada egy hétre odaköltözik a problémás gyerek, problémás szülőkhöz és segít. Néha elég szélsőséges helyzetek szoktak lenni, de egyiknek-másiknak igen egyszerű a megoldása. Szerintem nagyon sokat lehet tanulni belőle.)

2009. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem maradj vele a szobájában és ott próbáld visszadajkálni vagy simizni álmába. biztos nehéz az első pár éjszaka, de utána jobb lesz. amit a gyerekek megszoknak rendszerességet, az lesz nekik a természetes, ezt sose feledd. kitarás és minden jót! 5 hos és 11 éves fiuk anyuja
2009. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket! Igen, már sokszor elterveztem, hogy majd a szobájában simogatom, megitatom, stb., csak hát nem olyan könnyű. Lehet, hogy tényleg alvajáró lettem? :)

Ki fogom próbálni, hogy valami akadályt teszek az útba, hátha akkor észbe kapok. Különben nagyon furcsa ez nekem, mert nem hogy arra nem emlékszem, hogy áthozom a fiam, de a sírásra sem, meg arra sem, hogy egyáltalán felébredek vagy valami.

2009. márc. 4. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!